Scroller
Partners
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Karting kalender
  • Partners
  • Contact

Dragracing: Goed debuut Lex Joon in Top Fuel Funny Cars



Tijdens de eliminaties van de Main Event heeft de Nederlander Lex Joon zijn wedstrijddebuut gemaakt bij de Top Fuel Funny Cars. Na een derde kwalificatieplaats moest Joon het in de halve finale opnemen tegen de ervaren Engelsman Gordon Smith.

Tekst en foto: Remco Scheelings

Zoals bijna gebruikelijk pakte Joon bij de startlichten een voorsprong op Smith en leek daarmee niet alleen de overwinning voor zich op te eisen maar tevens een fraaie tijd op het scorebord te gaan zetten. Tyre-shake zorgde er echter voor dat een koppeling van een olieleiding losschoot waardoor olie onder de achterband terecht kwam. Met een bliksemsnelle reactie wist Joon te voorkomen dat de MPM Dodge Avenger tegen de muur belandde. Door deze 'slalom' kon Smith zijn achterstand echter goedmaken en ging vervolgens als winnaar over de lijn. Ondanks deze uitschakeling was Joon meer dan tevreden over zijn debuut bij de Top Fuel Funny Cars. Ook van andere rijders en vanuit het publiek kreeg de Nederlander veel positieve reacties op zijn eerste optreden. De wedstrijd die meetelde voor het Engels Top Fuel Funny Car kampioenschap werd uiteindelijk gewonnen door de Engelsman John Spuffard.
Partners
top_fuel.jpg
PartneroverzichtMPM Oil
Flash banner GT3.nl Motorsport
Stichting RPP, Pro Dutch Racing
Flash banner Clio Cup
Bernax Race SimulatorsPartners mogelijkheden
 
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright