Scroller
Partners
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Karting kalender
  • Partners
  • Contact

Dragracing: Triest verloop NHRA Arizona Nationals



phoenix_tf_kalitta
Doug Kalitta

Een ander probleem was de regen. Op zaterdag moest er al één kwalificatierun worden geschrapt terwijl op zondag, naast de onderbreking door de crash van Brown, nieuwe buien voor zoveel oponthoud zorgden dat de finales in de Top Fuel en Funny Car klasse niet meer konden worden verreden. Deze zullen nu op maandag worden afgewerkt. Bij de Top Fuelers zal Cory McClenathan het moeten opnemen tegen Doug Kalitta. Deze laatste stond vorige week ook al in de finale van de Winternationals maar moest het toen afleggen tegen Larry Dixon. Dixon had in Phoenix gripproblemen en werd al in de eerste eliminatieronde uitgeschakeld.

phoenix_fc_force
John Force

Bij de Funny Cars bereikte John Force na zijn winst van vorige week in Pomona in Phoenix opnieuw te finale. Daarin is Jack Beckman zijn tegenstander.

phoenix_tf_carter
Andy Carter

Andy Carter, die zich voor drie wedstrijden heeft ingekocht bij Terry Haddock Racing, was de enige Europeaan die in Phoenix aan de start verscheen. De Engelsman kwam na de problemen in Pomona op vrijdag in het geheel niet in actie maar plaatste zich op zaterdag met een tijd van 8,6 seconden als 16de en laatste toch voor de eliminaties. Dit had Carter uitsluitend te danken aan het feit dat er ook maar zestien rijders waren ingeschreven. In de eerste eliminatieronde zette Carter met 3,94 seconden wel een acceptabele tijd op de klokken maar moest het daarmee toch afleggen tegen Tony Schumacher, de nummer één uit de kwalificatie. Teameigenaar en Funny Car-piloot Haddock haalde zich de woede van de NHRA op de hals door voor de tweede keer op rij (na Pomona) met een grote motorexplosie een meer dan 300 meter lang oliespoor op de baan achter te laten. De organisatie ging zelfs zover om Haddock voor de rest van het evenement te diskwalificeren. Er wordt zelfs geopperd om de inschrijving van Haddock voor de komende evenementen te weigeren.
Autosportverzekering.nl
top_fuel.jpg
Partneroverzicht
Flash banner Total Competition
Stichting RPP, Pro Dutch RacingAfter Business ClubDealerCars.euMcGregorPartners mogelijkheden
 
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright