Scroller
DealerCars.eu
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Karting kalender
  • Partners
  • Contact

Dragracing: Regen spoelt Main Event weg

me_kop

Voor de Engelse natuur mag het dan goed zijn geweest, voor de Europese dragracers kwam de regen na zeven weken droogte één dag te vroeg waardoor de eliminaties van de Main Event volledig in het water vielen. Daarmee kwam er een voortijdig einde aan de eerste ronde van het FIA Europees Kampioenschap en dat na kwalificaties waarbij in diverse klassen de verschillen bijzonder klein waren en enkele favorieten zich niet eens wisten te plaatsen voor de eliminaties. Zij zullen dan ook niet rouwig zijn geweest om de regen waardoor nu alleen maar kwalificatiepunten konden worden toegekend.

Tekst: Remco Scheelings
Foto’s: Remco Scheelings

De Main Event op Santa Pod was de eerste wedstrijd voor het FIA Europees Kampioenschap (auto’s) en na Hongarije de tweede wedstrijd van het UEM Europees Kampioenschap (motoren). Gezien het grote aantal inschrijvingen en de kwaliteit binnen de diverse klassen waren de verwachtingen hooggespannen. Hoewel de tijden, mede door de lage temperaturen en harde tegenwind, op enkele uitzonderingen na tegenvielen waren de verschillen zodanig klein dat uitgekeken werd naar een spannend wedstrijdverloop op bankholiday maandag. Maar helaas speelde het Engelse weer een hoofdrol en bleef de actie op maandag beperkt tot de interviews met de nummers één uit de kwalificatie.

me_pm_joosten_h7
Henri Joosten belt het thuisfront met op de achtergrond de trieste overblijfselen van de Bel Air

Triest einde
Dieptepunt van de Main Event was natuurlijk het ongeluk van Henri Joosten waarbij zijn Pro Modified Chevrolet Bel Air volledig in vlammen opging. Gelukkig bleef de Nederlander ongedeerd maar naar alle waarschijnlijkheid betekent het wel het einde van zijn 27-jarige dragrace-carrière. Eind vorig jaar had Nederlands meest ervaren Pro Mod-rijder tijdens de European Finals op hetzelfde Santa Pod zijn persoonlijk record aangescherpt tot 6,42 seconden. Joosten begon dan ook vol goede moed aan het nieuwe seizoen. “Vermoedelijk is het een lachgasexplosie geweest, al was het daarvoor wel erg heftig. De echte oorzaak hopen we nog te kunnen achterhalen”, aldus een zwaar teleurgestelde Joosten. Een vermoedelijk bij de explosie beschadigde brandstofleiding waardoor benzine bleef doorstromen en de harde wind wakkerden de vlammen vervolgens aan en hoewel rescue marshalls snel ter plaatse waren konden ze het vuur maar moeilijk onder controle krijgen waardoor de Bel Air nagenoeg geheel uitbrandde. “Het chassis, een groot deel van de motor, de achteras en nog wel wat andere onderdelen zijn te gebruiken maar het weer opbouwen van de auto kost teveel geld, om nog maar te zwijgen van het kopen van een vervangende auto. Na 27 jaar komt hierbij dus een abrupt einde aan het dragracen, misschien heeft het zo moeten zijn”, aldus een berustende Joosten.

me_pm_joosten_2

me_pm_joosten_4

me_pm_joosten_6
McGregor
top_fuel.jpg
PartneroverzichtDealerCars.eu
Flash banner Clio Cup
Stichting Drag Race Promotie Nederland
Flash banner GT3.nl Motorsport
MPM OilPartners mogelijkheden
 
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright