Scroller
Racen tegen kanker
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Karting kalender
  • Partners
  • Contact

Dragracing: AutoMotoShow primeur in Drachten

persfoto_ams1_algemeen

Komend weekend gaat in Drachten met AutoMotoShow het Open Nederlands Kampioenschap Drag Racing van start. Inmiddels hebben zich uit binnen en buitenland al ruim 200 deelnemers voor de eerste wedstrijd van het Open Nederlands Kampioenschap aangemeld. Verheugend is daarbij dat nota bene Super Pro ET, de snelste en meest spectaculaire klasse met 28 inschrijvingen het grootste startveld kent. Naast de dragraces is er op de Dragstrip Drachten drie dagen lang met onder andere een show van spectaculaire custom cars en bikes en live muziek nog veel meer te beleven.

Tekst: Remco Scheelings
Foto’s: Remco Scheelings en p.r

‘A new start and we are ready for it’, duidelijker kan de boodschap niet zijn. De eerste wedstrijd van het Open Nederlands Kampioenschap Drag Racing in Drachten is dit jaar meer dan de opening van een nieuw seizoen. AutoMotoShow beleeft op 17, 18 en 19 juni zijn primeur op de Dragstrip Drachten. Vergeet het verleden want het wordt de frisse start van een nieuw tijdperk. Uiteraard vormen de dragraces met hun spectaculaire burn-outs, flitsende acceleraties, hoge wheelies en nek-aan-nek races het belangrijkste onderdeel van het programma, maar eigenlijk is er sprake van een geheel nieuw evenement en daarvoor introduceert XpoEvents als nieuwe promotor een breed scala aan andere activiteiten waardoor er op en rond de dragstrip altijd wat te beleven is. Op het programma staan bijvoorbeeld shows van bijzondere custom bikes en cars, een uitgebreide shopping-area en op zaterdagavond een feest met veel live-muziek.

persfoto_ams1_auto

Zowel bij de auto’s als de motoren komen alle klassen die strijden om het Open Nederlands Kampioenschap aan de start. In totaal hebben zich ruim 200 deelnemers uit binnen- en buitenland voor AutoMotoShow aangemeld. Met 28 deelnemers is Super Pro ET, de snelste en meest spectaculaire autoklasse, nota bene het beste bezet. Deze wedstrijd telt dan ook mee voor de Duitse Super Pro ET Challenge. In deze klasse moeten dikke ‘doorslammers’ met hun vette V8-motoren het opnemen tegen open ‘altereds’ en dragsters. Spektakel alom dus.

ams1_voor3

AutoMotoShow wordt gehouden op 17, 18 en 19 juni op Vliegveld Drachten, De Knobben 100A, 9202 XJ Drachten. Aanvang op vrijdag en zondag om 10.00 uur en op zaterdag om 9.00 uur. Op zaterdagavond is er een feestprogramma met veel live muziek. De toegangsprijs bedraagt voor de vrijdag € 15,00 de zaterdag € 20,00 en de zondag eveneens € 20,00. Afzonderlijke tickets voor de feestavond kosten € 10,00. Tweedaagse tickets zijn voor € 30,00 te koop terwijl voor een driedaagse totaalticket € 35,00 moet worden betaald. Kinderen tot 12 jaar mogen onder begeleiding van een volwassene gratis naar binnen. Op de site www.automotoshow.nl is alle informatie over het evenement nog eens na te lezen.
Partners
top_fuel.jpg
PartneroverzichtMPM OilDVB RacingRacen tegen KankerSpeedgroup.euBernax Race SimulatorsPartners mogelijkheden
 
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright