Scroller
McGregor
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Karting kalender
  • Karting markt
  • Partners
  • Contact
 
Nieuwsarchief | Informatie | Kalender | Officiële website
 

Internationaal: KF1 klasse geannuleerd in Italië en Frankrijk

 
28 FEBRUARI 2008 PAGINA 1 VAN 1
kf_foto

Ongeveer een jaar geleden werden de nieuwe KF motoren geïntroduceerd. Als vervanging van de Formule A motoren kwam de CIK met nieuwe reglementen waardoor de cilinder inhoud, betrouwbaarheid en duurzaamheid toenam. De elite klasse van de kartsport heeft het echter op nationaal niveau zwaar. Zowel in Italië als Frankrijk is de KF1 klasse geannuleerd.

Tekst: Ewoud Frielink
Foto’s: Michael Melis/ CIK

De Italiaanse organisatie FIK gaf al eerder aan dat de doorgang van de KF1 klasse onder druk stond. De strijd om deelnemers ging in Italië tussen de Italian Open Masters en de WSK International Series, de twee toonaangevende kampioenschappen in Italië. De industrie gaf een duidelijke voorkeur voor de WSK, met het gevolg dat dit jaar geen KF1 klasse zal rijden in het Italian Open Masters Kampioenschap.

Kort daarop maakte de FFSA bekend in navolging van de Italian Open Masters ook in het FFSA Grand Prix kampioenschap geen KF1 klasse te organiseren. De redenen zijn te hoge kosten voor privé teams en de te lage interesse in het kampioenschap.

kf_tebraak

Hoe zit het in Duitsland?
Moet het DKM kampioenschap ook vrezen voor een te lage opkomst? Op Duitse kartwebsite’s wordt gesproken van een mogelijke negativiteitstrend rondom de KF1, maar wordt direct ontkracht dat het te vroeg is om hierover te kunnen spreken. De Duitse organisatie mag niet klagen. Vergeleken met 2007 - waar het KF1 veld uit tussen de 15 en 20 deelnemers bestond – zegt de organisatie dit jaar op z’n minst even veel deelnemers aan de start te hebben staan.

Internationaal hoeft de KF1 klasse zich niks te vrezen. Het CIK-FIA Europees- en Wereld Kampioenschap KF1 blijven een van de meest prestigieuze kampioenschappen. “De KF1 haar bestaan, met 15 of 20 deelnemers. Kijk maar naar de Formule 1 dat geen “volledig” startveld nodig is om een koninklijke status te rechtvaardigen.”




3.jpg
Partneroverzicht
Flash banner GT3.nl Motorsport
Karting EventsPartners mogelijkheden
 
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright