Scroller
Racen tegen kanker
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Karting kalender
  • Karting markt
  • Partners
  • Contact

GF2009: Rotax karavaan vertrekt naar Egypte voor WK (preview)


Senioren (CRG)

mikejoossens

Voor zowel Nederland als België staan dit jaar een aantal ervaren rijders aan de start. Ramon Rietveld is in vergelijking tot zijn landgenoten het jongste talent maar zeker niet de minst snelle. Het zal een leerzame ervaring voor hem worden met misschien wel een verassend resultaat. Mike Joosens behaalde in een succesvol jaar met de Feyter een ticket naar de Grand Finals. Wat kan hij gaan doen in een ijzersterk veld met rijders die minstens evenveel ervaring hebben als Joossens? Joey van Splunteren participeert voor het tweede opeenvolgende jaar in de Grand Finals. In 2008 liet hij op La Conca zien niet onder te doen van de Wereldtoppers en reed regelmatig voorin het veld rond maar kwam op de kritische momenten simpelweg nog net iets te kort. Met een derde plaats in het Europees Kampioenschap dit jaar heeft van Splunteren in ieder geval weer een bak extra ervaring en kan hij serieus mee gaan doen om podium plaatsen.

joeyvanspluntere

De ervaren Belgen Guillaume Chamont, Christophe Adams en Michael Cool komen wederom uit dit jaar in de Grand Finals. Alle drie de heren kende vorig jaar geen successen in dit WK maar lieten wel hun snelheid zien. Minder pech kan deze Zuiderburen nog ver brengen. Strawberry Racing behaalde net zoals bij de Junioren ook de titel bij de Senioren in het Europees Kampioenschap dit jaar. Luke Varley scoorde samen met teamgenoot Joseph Reilly een knappe 1-2 en worden gezien als absolute kanshebbers dit jaar. Opvallend detail; de volledige top 3 van afgelopen jaar (Cooper, Lock en Pierce) doen dit jaar niet mee.

Deelnemers SENIOREN – Nederland en België
Mike Joossens
Joey van Splunteren
Ramon Rietveld
Guillaume Chamont (BEL)
Michael Cool (BEL)
Christophe Adams (BEL)
Volledige entrylist-senioren

DD2 (CRG)
Lukt het Maik Barten dit jaar wel? Met die vraag zal kartminded Nederland, maar vooral Maik zelf naar aanloop van de Grand Finals toe leven. Vorig jaar vocht Barten dagen lang in hevige competitie voor iedere centimeter asfalt. Dit resulteerde in een prachtige derde positie onder luidt applaus van de aanwezige Nederlanders. Enkele momenten na de wedstrijd werd zijn derde positie afgenomen door een al dan niet discutabele tijdstraf als gevolg van verkeerd starten. Een domper voor Maik, maar een extra motivatie voor dit jaar. Barten zal de strijd aan gaan met Ralph Oldendaal en Denis Thum. Beide waren Barten te snel af in het Europees Kampioenschap. Kunnen deze twee rijders Barten dezelfde tegenstand geven als Ouelette en Poulter vorig jaar? Over twee weken weten we het antwoord.

maikbarten

De overige DD2 deelnemers uit Nederland en België zijn ervaren en snel. Danny Brand gaat verdient naar Egypte na een succesvol seizoen met VZ Racing. Dit geldt tevens voor Carl Cleirbaut. Jim Ringelberg heeft zijn ultieme doel dit jaar gehaald; een ticket naar Egypte. Kan Ringelberg voor een verassing zorgen? Volgens ons moet een top 10 positie haalbaar zijn. Raymakers en Huibers zullen tevens hun uiterste best gaan doen om Beglië goed te gaan vertegenwoordigen.

Deelnemers – DD2 – Nederland en België
Maik Barten
Danny Brand
Carl Cleirbaut
Jim Ringelberg
Christophe Raymakers (BEL)
Christophe Huibers (BEL)
Volledige entrylist-DD2

Vanaf 8 december doen we u vanaf locatie verslag met nieuws en foto’s vanuit Egypte. 9 december barst het geweld los op het circuit in de woestijn. Let op: de finale vindt dit jaar plaats op zaterdag in plaats van zondag zoals u gewend bent tijdens de Grand Finals.
Partners
2.jpg
Partneroverzicht
Flash banner GT3.nl Motorsport
Karting EventsPartners mogelijkheden
 
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright