Scroller
Partners
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Karting kalender
  • Karting markt
  • Partners
  • Contact

Dragracing: Santa Pod wacht spannende ontknoping



hh_nbt_berg
René van den Berg

René van den Berg kansrijk
Bij de motoren liggen er nog wel titelkansen voor de Nederlanders. In de klasse Top Fuel Bike is René van den Berg leider Kai Selkämaa tot op 12 punten genaderd. Terwijl de Nederlander de laatste wedstrijden steeds sneller en constanter gaat en daarmee veel punten verzamelt, komt de Fin nauwelijks nog tot scoren. Als deze lijn zich voortzet op Santa Pod dan kan Van den Berg zomaar de titel grijpen. Probleem kan alleen zijn dat er in Engeland een aantal zeer snelle mannen meedoet dat kansloos is voor de titel maar in de kwalificatie en eliminaties het feestje van Selkämaa en Van den Berg kan verstoren.

ef_voor_st_stauble
Lorenz Stäuble

Snel drietal
Nog spannender wordt het in de klasse Super Twin. Lorenz Stäuble voert de ranglijst aan met 273 punten, op twee punten gevolgd door de Nederlander Job Heezen en op zes punten door Hans-Olav Olstad.

ef_voor_st_heezen
Job Heezen

De Zwitser is op Santa Pod altijd snel maar de Nederlander is extreem constant. Olstad wil supersnelle tijden nog wel eens afwisselen met volledig mislukte runs. Wie het weet mag het zeggen maar dat het spannend gaat worden is zeker.

ef_voor_st_haas
Martijn de Haas

Andere Nederlanders die in de Super Twin klasse aan de start komen zijn Roel Koedam en Martijn de Haas.

ef_voor_psb_ogge
Ulf Ögge

Kampioen bekend
In de Pro Stock Bike klasse is de strijd beslist en prolongeerde Ulf Ögge in Noorwegen al zijn titel. Gert-Jan Laseur is er op Santa Pod ook weer bij en zal proberen de nodige dagsuccessen te behalen. Daarnaast zal de Nederlander de zeker voor een debutant uitstekende zesde plaats in het kampioenschap proberen te verdedigen.

Veel Nederlanders op Santa Pod
Naast alle klassen van het FIA en UEM Europees Kampioenschap komen er tijdens de European Finals ook nog vele klassen aan de start die strijden om punten voor het Brits kampioenschap. Het aantal Nederlandse rijders dat daarbij de oversteek waagt is opvallend groot. In de uiterst competitieve Engelse velden zullen ze in ieder geval veel leren maar daarnaast ook voor de nodige Nederlandse successen kunnen zorgen. De Sportsman klassen vangen hun kwalificaties al aan op donderdag terwijl ze hun eerste eliminatieronde op zaterdag moeten verrijden. De FIA en UEM klassen hebben zowel op vrijdag als zaterdag twee kwalificatieruns. Voor deze rijders staan de eliminaties voor zondag 12 september op het programma.

Speedgroup Club Europe nieuwsbrief
Inmiddels is ook de Speedgroup Club Europe nieuwsbrief met daarin een uitgebreide voorbeschouwing op de European Finals online. Deze is na te lezen via de link: club.speedgroup.eu/newsletters/finals_2010
Partners
2.jpg
PartneroverzichtKarting Events
Flash banner GT3.nl Motorsport
Partners mogelijkheden
 
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright