Scroller
Racen tegen kanker
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Karting kalender
  • Karting markt
  • Partners
  • Contact

Champcar: Sebastien Bourdais behoudt pole position in Edmonton

De Fransman Sebastien Bourdais was met zijn Newman Haas Lola-Cosworth ook tijdens de tweede kwalificatie in Edmonton de snelste man en vestigde eveneens met 58.560 seconden een nieuw baanrecord. De drie "Lage Landen" coureurs kwalificeerden zich buiten de top 10.

tekst Willem J. Staat

 Bourdais Edmonton

Wederom de snelste in Edmonton, Sebastien Bourdais met de Newman Haas Lola. Foto; Champcar

Rode vlag situatie bederft kwalificatie voor Charles Zwolsman
De trainingen op Edmonton werden door nogal wat rode vlag situaties beïnvloed en Charles Zwolsman was hier duidelijk het slachtoffer van. Charles miste de achtste startplek met 2/10e. "Ik ga er voor vechten want we zijn net zo snel als de anderen. Het gaat een zwaar gevecht worden. De condities zijn moeilijk. Met de hitte en veel grip is het nogal een fysieke baan, maar de omstandigheden zijn voor iedereen hetzelfde" De Conquest-coureur kwalificeerde zich uiteindelijk als twaalfde en staat de zesde startrij naast onze zuiderbuur Jan Heylen met zijn Dale Coyne Lola Cosworth. Zwolsman's teamgenoot Andrew Ranger kwalificeerde zich overigens als achtste.

Pech voor Pastorelli
Het zijn Nicky Pastorelli na één race afwezigheid niet mee. Tijdens de vrijdagtrainingen raakte hij de muur en beschadigde daarbij de achterwielophanging. Uiteindelijk kwalificeerde de Italiaanse Nederlander zich als zestiende doordat het team hem op het juiste moment de baan opstuurde. Er waren maar liefst drie rode vlaggen tijdens zijn sessie. Nicky Pastorelli; "Eigenlijk reed ik maar vijf rondjes totdat ik spinde en dat was het einde van mijn octendsessie. Toch sta ik eigenlijk verder terug dan ik verwacht had. Ik denk dat het toch een goede race kan worden, want de Rode Bridgestone Potenza banden bezorgen de auto toch wel een goede balans.

Sebastien Bourdais: "Dit is een baan waar iedereen fouten maakt en ik verwacht een heftige race morgen. Ik had gewoon een beetje geluk Hoewel Paul Tracy problemen met de electronica van zijn Forsythe Lola had deed zijn crew uitmuntend werk. Met slechts twee rondjes te gaan kwalificeerde de Canadees zich met een tweede tijd op de eerste startrij. "We hebben een goede auto en die was op oude banden heel snel" waarschuwde de Canadees.

Wedstrijd in Korea afgelast
De Champcarwedstrijd die voor 15-17 Oktober in Zuid Korea op de kalender stond is voor het tweede achtereenvolgende jaar om diverse redenen afgelast. Toch wil Champca graag een voet tussen de deur krijgen op de Aziatische markt. Zonder inbreng van rijders, sponsors of technologie lijkt dit toch een uiterst moeilijke factor.
DVB Racing 468
5.jpg
PartneroverzichtKarting Events
Flash banner GT3.nl Motorsport
Partners mogelijkheden
 
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright