Autosport iOS app
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Autosport kalender
  • Autosport markt
  • Hét nationale autosport archief
  • Columns
  • Partners
  • Contact
 

A1GP: Ierland domineert sprintrace Chengdu

 
09 NOVEMBER 2008 PAGINA 1 VAN 1
480_podium_sprint

Adam Carroll reed naar een overtuigende foutloze race op het hobbelige en stoffige circuit van Chengdu in China. A1 Team Netherland, met debutant Robert Doornbos aan het stuur, behaalde een prachtige tweede plaats. Porsche Supercup coureur Danny Watts behaalde het brons voor A1 Team Engeland na een rondenlange strijd met Neel Jani van A1 Team Zwitserland.

Tekst: Gerrie Hoekstra
Foto's: www.A1teamnedfoto.nl


Net als in Zandvoort werd de verpichte pitstop om veiligheidsredenen achterwege gelaten. Nu was het slechte weer niet de spelbreker maar hadden de verschillende teams te veel moeite met het aandraaien van de wielmoeren in de slechts 18 ronden lange sprintrace. Robert Doornbos was na de kwalificatie slechts 69 duizendste langzamer dan A1 Team Ierland. Dit in schril kontrast met de matige, voor het team overklaarbare, achtste startplaats voor de hoofdrace.

480_groep_a1

De sprintrace werd mede door het missen van de pitstop een saaie optocht. Het enige spannende moment was direct na de start. Robert Doornbos, met al zijn Champcar ervaring met rollende starts, probeerde in de eerste bocht Adam Caroll buitenom te passeren. Het was even close racing maar de heren coureurs “lieten elkaar leven” zoals Robert dit na de race verklaarde. A1 Team Ierland reed daarna onbedreigd naar de overwinning en pakte nog een extra punt voor de snelste raceronde. Doornbos had geen problemen en reed in een soort vaccuum naar de tweede plaats. A1 Team Engeland reed nog niet op Zandvoort maar presteerde met een nieuwe auto prima met een derde plaats. Ho Pin-Tung maakte voor zijn thuispubliek een slordig foutje en spinde van de stoffige baan. Debutant Chris van der Drift kon niet overtuigen met een zevende plaats.

Nederland kreeg er door het eerste podium van dit seizoen 8 punten bij en omdat zowel Frankrijk, Maleisië, Nieuw Zeeland en Australië slechter scoorden deed men ook goede zaken voor het kampioenschap.

Sprint race uitslag:
1. IRELAND Adam CARROLL 22:58.470
2. NETHERLANDS Robert DOORNBOS + 2.037
3. GREAT BRITAIN Danny WATTS + 14.361
4. SWITZERLAND Neel JANI + 14.619
5. SOUTH AFRICA Adrian ZAUGG + 20.108
6. PORTUGAL Filipe ALBUQUERQUE + 20.475
7. NEW ZEALAND Chris VAN DER DRIFT + 27.224
8. FRANCE Nicolas PROST + 27.923
9. MONACO Clivio PICCIONE + 30.378
10. INDIA Narain KARTHIKEYAN + 32.268
11. AUSTRALIA John MARTIN + 33.198
12. LEBANON Daniel MORAD + 34.293
13. MALAYSIA Fairuz FAUZY + 34.655
14. ITALY Edoardo PISCOPO + 36.541
15. USA Marco ANDRETTI + 38.102
16. MEXICO David GARZA + 42.511
17. CHINA Ho Pin TUNG + 49.611
18. INDONESIA Satrio HERMANTO + 1:04.128
19. KOREA Jin Woo HWANG + 1:06.171
20. BRAZIL Felipe GUIMARAES op 4 ronden

Snelste ronde: A1 Team Ierland 1m16.084s (157.6 kph) in ronde 17.

480_actie
a1gp.jpg
PartneroverzichtManor MP MotorsportVrijrijdenRacing Team WelzorgBernax Race Simulators
Flash banner Total Competition
Partners mogelijkheden
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright