Armand Essers heeft tijdens het BTCS-weekend op Dijon afgelopen weekend een eerste en een vierde plaats behaald met de KS Motorsport Solution F Opel Astra in de BTCS S2 klasse.
Tekst: Willem J. Staat/Pr
T
Tweede zege voor Armand Essers op Dijon in de BTCS S2 klasse. Foto: PR
Zege Armand Essers op Dijon
De combinatie Armand Essers/Ludovic Sougnez had zich voor de tweede wedstrijd als 10e algemeen gekwalificeerd, net achter de S2 BMW van KS Motorsport. Volgens strategie zou Essers direct bij de start bij de BMW aanhaken om het tempo hoog te houden. Helaas had Armand bij de start iets teveel wielspin, waardoor dit plan in duigen viel. Daardoor geraakte Essers in een sandwich van de Solution F’s van de combinaties Van Impe//Roosens en J.C. Meert/ Sylvie Delcour. Een fraai duel tussen de Solution F Opel Astra’s resulteerde in vele positiewisselingen. Essers kon zijn voorsprong iets vergroten, maar een zware crash tussen drie deelnemers zorgde voor een neutralisatie, waardoor de voorsprong van Essers teniet werd gedaan. Een perfecte pitstop, die slechts 16 seconden duurde, leverde de combinatie Essers/Sougnez de tweede overwinning dit seizoen op.
De eerste wedstrijd verliep minder fortuinlijk. Door een probleem met de stuurbekrachtiging zag de combinatie Essers/Sougnez de overwinning in rook opgaan. Wel had het KS-duo nog een gelukje door net voor een safetycar de baan op te gaan, waardoor men nog een verloren ronde terug wist te winnen.Uiteindelijk eindigden zij als vierde in de S2 klasse. De eerste BTCS wedstrijd op Dijon werd gewonnen door de KS Motorsport BMW Silhouette van teameigenaar Steve van Bellingen en Damien Coens, terwijl de Renaults van Kurt Mollekens/Didier Defourney en Vincent Vosse/Fred Bouvy respectievelijk als tweede en derde eindigden. De tweede wedstrijd leverde een eerste overwinning op voor de combinatie Mollekens/Defourney, terwijl de Audi A4 Silhouette van het illustere duo Hemrouelle/Verbergt als tweede eindigde, gevolgd door de KS Motorsport BMW van Van Bellingen/ Coens.
|