 |
|
 |
|
| 08 MEI 2011 |
PAGINA 1 VAN 2 |
Na hun derde positie tijdens de zaterdagrace hebben Danny van Dongen en Ardi van der Hoek op zondag de volle overwinning gepakt. In een race die bol stond van actie en incidenten profiteerden zij optimaal van de problemen bij de concurrentie. Tweede werd Martin Short, terwijl Roger Grouwels na een inhaalrace knap derde werd. In de Supersport I-divisie ging de overwinning naar Michael Donovan, voor het duo Ertan/Wijnen en Barry Maessen. Bert van der Zweerde haalde door technische problemen de eindstreep niet.
Tekst en foto's: DSC

Bij de start van de race was Diederik Sijthoff het beste weg. De bestuurder van de Speedtec-Viper gebruikte zijn beschikbare vermogen en kon zijn concurrenten in de eerste bocht voorblijven. Die eerste bocht ging niet voor iedereen goed, want onder andere Dave Basu en Jan Versluis maakten een uitstapje door het gras.

De Engelsman Martin Short had een zeer goede start van de race. Na de eerste ronde was de vanaf een veertiende plek gestarte coureur al opgeklommen naar de derde plaats. Daarna werd Short gestuit in zijn opmars, omdat twee deelnemers uit de Supersport I-divisie, Martin Webb en Nelson van der Pol, met elkaar in aanraking waren gekomen bij het opkomen van het rechte stuk. De BMW van Webb stond hierna stil tegen de bandenstapels en moest weggesleept worden. Om dit te kunnen doen werd besloten om de safetycar de baan op te laten komen.
Sommigen maakten meteen van de gelegenheid gebruik om banden te gaan wisselen. Het was namelijk licht gaan regenen en verschillende coureurs, zoals Jan Versluis, Roger Grouwels en René Snel, dachten slim te zijn door regenbanden te monteren. De regen zette echter niet door, waardoor deze coureurs nog tijdens diezelfde safetycar periode besloten om opnieuw binnen te komen om weer slicks te laten monteren. Het wierp deze coureurs terug tot achteraan in het veld.
Bij de herstart bleek Diederik Sijthoff niet zo alert als bij de eerste start. De Viper-coureur werd namelijk meteen voorbij gereden door Cor Euser en Martin Short. Euser was hierna ontketend, want hij liep met snelle rondetijden meteen flink uit op zijn Engelse concurrent.
|
|
|
|
 |
|
 |
|
Warning: opendir(random_images/dsc/fill/) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /var/www/web1/web/functions.php on line 624
Warning: readdir(): supplied argument is not a valid Directory resource in /var/www/web1/web/functions.php on line 625
Warning: readdir(): supplied argument is not a valid Directory resource in /var/www/web1/web/functions.php on line 628
Warning: closedir(): supplied argument is not a valid Directory resource in /var/www/web1/web/functions.php on line 636
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, string given in /var/www/web1/web/functions.php on line 638
 |