 |
|
 |
|
| 25 MEI 2010 |
PAGINA 1 VAN 1 |

Het verschil tussen de eerste en de tweede dag van de Pinksterraces op Circuit Park Zandvoort was enorm groot voor Team Bilderberg Porsche Eindhoven. Op zaterdag behaalde Phil Bastiaans nog een podiumplek met zijn Porsche 997 GT4, op pinkstermaandag vloog Mathijs Harkema hard van de baan na een duel met Jeroen Bleekemolen om de derde plaats. De schade was dusdanig, dat het team vervolgens de hoofdrace moest missen. “Ik heb in de race een beslissing genomen, die pakte verkeerd uit. Sorry Phil, sorry overige teamleden, sponsors en gasten die ons vandaag bezoeken”, aldus een aangeslagen Mathijs. Phil Bastiaans behield desondanks zijn leidende positie in het tussenklassement.
In FIA GT3 waren Paul van Splunteren en Marco Holzer de beste Porsche-equipe tijdens de dubbele race op het circuit van Brno. In de tweede race eindigden ze als zesde in het grote, competitieve veld.
Phil Bastiaans begon als klassementsaanvoerder in het HTC Dutch GT4 aan de Pinksterraces. Deze positie had hij te danken aan zijn dubbele zege tijdens de Paasraces, waaronder de overwinning in de hoofdrace samen met zijn teamgenoot Mathijs Harkema.
In de eerste race deed Phil goede zaken in de strijd om de titel. Gestart als derde, kwam hij ook als derde over de finish. “Voor het kampioenschap is dit een prachtig resultaat”, vond Bastiaans. Hij keek terug op een zware race. “Na onze successen tijdens de Paasraces is de Porsche 997 GT4 aangepakt. Onze motor mag nu nog maximaal 7.900 toeren draaien, 600 minder dan tijdens de Paasraces. Dat scheelt in onze rondetijden. Een aantal van onze concurrenten zijn technisch bevoordeeld. Dat merken we nu.”
In de tweede race vertrok Mathijs Harkema vanaf de zevende startplek. Vlak na de start kon hij ongeschonden langs een ongeluk tussen een aantal deelnemers rijden. Hierdoor kreeg hij de derde plek in handen. Mathijs ging het duel met Henry Zumbrink en Nicky Catsburg aan, met als inzet de eerste plek. Mathijs moest deze strijd opgeven nadat hij merkte dat de achterbanden van zijn Porsche 997 GT4 minder werden. Hij leek op weg naar een mooie derde plaats, tot Jeroen Bleekemolen achter hem opdook.
“Ik verdedigde mijn positie, want ik wilde uiteraard graag op het podium eindigen. Ik merkte al snel dat Jeroen sneller was, ik besloot daarom om hem na het rechte stuk niet meer af te houden. Maar vlak voor het opgaan van het rechte stuk, in de snelle Arie Luyendijk bocht, ging het fout. Jeroen probeerde mij te passeren, terwijl ik het daar niet verwachtte. Ik werd geraakt, waarna er geen houden meer aan was. Ik vloog hard van de baan, tegen de bandenstapels. Voor ons betekende dit een voortijdig einde van ons raceweekeinde, we konden niet deelnemen aan de hoofdrace. Ik vind het heel vervelend voor Phil, ons team, sponsors en genodigden.”
Gelukkig stapte Mathijs ongedeerd uit zijn flink beschadigde Porsche. “In de autosport maak je mooie momenten mee, zoals onze zege in de hoofdrace tijdens de Paasraces. Ook dit soort momenten horen erbij”, stelde hij vast. “We moeten nu vooruitkijken. Over twee weken staan alweer de volgende races op het programma, hier op Circuit Park Zandvoort.”

Van Splunteren beste Porsche-rijder FIA GT3 European Championship in Brno
Paul van Splunteren, die tijdens het Nederlandse HTC Dutch GT4 Championship als teambaas optreedt, was afgelopen weekend ook zelf actief als coureur. Op het bekende Tsjechische circuit van Brno werkte Van Splunteren, samen met zijn Duitse teamgenoot Marco Holzer, het tweede weekend van het prestigieuze FIA GT3 European Championship af. Tijdens de eerste van twee races werden het team geplaagd door de onvoorspelbare weersomstandigheden. De regengoden waren Van Splunteren c.s. niet goed gezind.
,,We hebben tweemaal gegokt en verloren’’, was de visie van Paul van Splunteren na de heat van zaterdag. ,,Het begon net voor de start lokaal te regenen. Ik heb toch het risico genomen om op slicks te starten, want het leek snel op te klaren. Kort na de start regende het echter hevig, waardoor die optie slecht uitviel. Halverwege de race begon het op te drogen. We hadden bij de rijderwissel, gezien onze verloren positie, misschien iets meer risico moeten nemen en slicks moeten monteren. Het enige team dat deze gok waagde, behaalde nog punten, wij helaas niet meer. Dit was het bewijs dat in de autosport niet alles meetbaar en voorspelbaar is en dat het buikgevoel ook een rol speelt’’, aldus Van Splunteren, die met Holzer als 21ste finishte.
Op zondag, tijdens de tweede manche, verging het de Nederlands/Duitse combinatie beduidend beter. De ProSpeed Porsche was duidelijk meer naar voren te vinden. In het veld van 28 deelnemers ging Van Splunteren met Holzer als zesde over de meet. Daarmee was de geroutineerde Nederlander op zondag de beste Porsche-coureur van Brno. Het koppel Van Splunteren/Holzer gaat na Brno tevens aan de leiding in de tussenstand van de Porsche Manufacturers Cup.
,,Ik ben tevreden over het resultaat, want we zijn het beste Porsche-team. Dat bewijst dat we een goede basis hebben’’, vertelde Paul van Splunteren na afloop. ,,Anderzijds was het verschil hier tussen de merken vooraan en de Porsche te groot. De ‘balance of performance’ zal voor de volgende race, op 19 en 20 juni in Jarama, misschien wel wat aangepast moeten worden.’’
|
|
|
|
 |
|
 |
|
Warning: opendir(random_images/dsmec/fill/) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /var/www/web1/web/functions.php on line 624
Warning: readdir(): supplied argument is not a valid Directory resource in /var/www/web1/web/functions.php on line 625
Warning: readdir(): supplied argument is not a valid Directory resource in /var/www/web1/web/functions.php on line 628
Warning: closedir(): supplied argument is not a valid Directory resource in /var/www/web1/web/functions.php on line 636
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, string given in /var/www/web1/web/functions.php on line 638
 |