Bastiaans heeft het moeilijk
Op de vierde plaats heeft Phil Bastiaans het behoorlijk moeilijk met zijn Porsche. Dit ruikt ook Ferdinand Kool die hem op de huid zit en loert op een kansje om de vierde plaats te pakken.
Henry Zumbrink voert de druk op
Danny van Dongen leek al vroeg in de wedstrijd een veilige marge te hebben op Henry Zumbrink, maar na tien ronden brokkelt de voorsprong snel af. Zumbrink rijdt een seconde per ronde sneller en dicht het gat tot op een seconde. Dan geeft Van Dongen echter weer wat gas bij en loopt het gat weer op.
Ook Buijs moet afhaken
Achter het groepje Verheul, Heemskerk, Meijer en Van Riet hebben ook Tim Buijs en Bas Schothorst de aansluiting. Schothorst zit vlak achter Buijs en raakt bij het aanremmen zijn voorganger op de achterkant. Deze tik is al genoeg om Buijs’ wiel scheeft te zetten, die vervolgens niets anders rest dan de pits indraaien. Schothorst pakt de tiende plaats.

Ervaring telt
Leider Danny van Dongen kwam even kort onder druk te staan van Henry Zumbrink, maar met zijn ervaring houdt Van Dongen het gaatje groot genoeg om de overwinning binnen te halen. Rory Bertram behoudt de veilige marge en pakt de laatste podiumplaats.
Op plaats vier stond ook Phil Bastiaans flink onder druk, maar eveneens met een enorme dosis ervaring houdt hij Ferdinand Kool onder zich. Jan Joris Verheul had op de zesde plaats de hele race een flinke klute rijders achter zich, maar ook hij weet met zijn ervaring de achtervolgers achter zich te houden.
Op het laatste moment meedoen en gewoon winnen
Winnaar Danny van Dongen is een druk baasje en rijdt wat af in de GT’s. “Het kwam op het laatste moment nog rond dat ik hier met Bernhard aan de start zou staan. Vorig weekend had ik pech, nu ging het erg goed.”
Net iets minder goed ging het met Henry Zumbrink. “Ik had een slechte start, had veel wielspin, waardoor Danny er meteen voorbij kon. Ik wist Rory wel achter me te houden en heb toen een goede race gereden.”
Eenzaam, maar zeker niet minder goed was de race van nummer drie Rory Bertram. “Ik ben hartstikke tevreden met deze derde plaats. Jammer dat ik niet dichterbij de mannen voor me kon komen, maar zij zijn zoveel sneller dat het op een gegeven moment wel leek alsof ik op kop lag, zo ver waren ze al weggereden.”
Uitslag race 2 Dutch GT4
1. Danny van Dongen, 14 ronden
2. Henry Zumbrink, op 1.657
3. Rory Bertram, op 16.557
4. Phil Bastiaans, op 19.312
5. Ferdinand Kool, op 19.463
6. Jan Joris Verheul, op 26.883
7. Melroy Heemskerk, op 27.174
8. Paul Meijer, op 29.337
9. Pim van Riet, op 30.063
10. Bas Schothorst, op 30.534
|