Scroller
Rensportschool Zandvoort
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Autosport kalender
  • Autosport markt
  • Hét nationale autosport archief
  • Columns
  • Partners
  • Contact
 
Nieuws | Algemeen | Races | Deelnemers | Stand | Website
 

Persbericht: Podiumplaats Danny van Dongen in Dutch GT4

 
30 AUGUSTUS 2010 PAGINA 1 VAN 1

480_dvd_gt4_nurburgring

Danny van Dongen (Zandvoort) kijkt terug op een geslaagd raceweekend op de Duitse Nürburgring. Met zijn dankzij ballastgewichten loodzware Corvette C6 eindigde hij fraai als derde in het Dutch GT4. “Hier ben ik echt blij mee”, reageerde de coureur nadat hij was gehuldigd. “Mijn auto is letterlijk loodzwaar, toch ben ik weer op het podium geëindigd.”

Het vijfde evenement van het Dutch GT4 vond plaats op de Nürburgring. De nationale topklasse reed deze keer samen met de GT4 European Cup, dat resulteerde in een startveld van 32 auto’s. Er stonden deze keer twee races op het programma.

Het raceweekend begon nogal hectisch voor Danny. “Mijn teamgenoot Henry Zumbrink reed de eerste kwalificatietraining. Vijf minuten nadat die sessie was afgevlagd, stond mijn tijdtraining op het programma. Toen Henry de pits in reed, stond een koelslang van een voorrem in brand. Ik heb de vlammen snel met mijn brandwerende handschoenen uitgeslagen. Toen alles oké leek, reed ik de baan op. Ik had op dat moment nog maar zeven minuten om een goede tijd te rijden.” Danny hield zijn hoofd koel en stelde toch nog een prachtige tweede startplek in het Dutch GT4 veilig (vierde tijd algemeen). “Het was behoorlijk stressen, maar het is gelukkig allemaal goed gekomen”, reageerde Danny op het incident.

Bij de start van zijn race verloor Danny een tweetal plaatsen. “Ik zat klem”, blikte hij terug. “De coureur die vanaf poleposition vertrok, gleed in de eerste bocht rechtuit. Ik moest voor hem uitwijken en daar profiteerden enkele rijders achter mij van.”

Danny maakte al snel weer een plek goed, dankzij een goede pitstop schoof hij vervolgens nogmaals een positie naar voren. Op dat moment had hij de derde plaats in het Dutch GT4 al in handen. Die plek gaf hij niet meer uit handen, ook niet in de slotfase toen het door een regenbui verraderlijk glad werd.

Danny keek letterlijk en figuurlijk terug op een zware race. “Dankzij de goede resultaten die mijn teamgenoot Henry Zumbrink en ik de afgelopen races hebben behaald, torst onze auto het meeste ballastgewicht van het hele veld mee. Ik reed vandaag met 60 kilo extra lood. Dat was goed te merken, de remmen hadden het zwaar. Toch is het mij gelukt om met mijn zware auto op het podium te eindigen. Daar ben ik echt heel blij mee. Het is ook leuk voor de zestig gasten van mijn sponsor Avery Dennison die vandaag bij mij te gast waren.”

Henry Zumbrink nam de eerste race voor zijn rekening. Hij kwam als vijfde in het Dutch GT4 over de finish.
10.jpg
PartneroverzichtRacing Team WelzorgDutch Formula Ford
Flash banner Clio Cup
Bernax Race SimulatorsMcGregorPartners mogelijkheden
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright