Autosport iOS app
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Autosport kalender
  • Autosport markt
  • Hét nationale autosport archief
  • Columns
  • Partners
  • Contact
 
Nieuws | Algemeen | Races | Deelnemers | Stand | Website
 

Dutch GT4: 2-0 voor Duncan Huisman

 
09 OKTOBER 2010 PAGINA 1 VAN 1
Duncan Huisman is het finaleweekend van het HTC Dutch GT4 goed begonnen. Allereerst kreeg de titelkandidaat er enkele dagen geleden een paar punten bij na een uitspraak van het College voor Autosport Rechtspraak. Daarnaast deden Huisman en zijn teamgenoot Ricardo van der Ende uitstekende zaken tijdens de beide tijdtrainingen gedurende de Formido Finaleraces op Circuit Park Zandvoort.

Tekst: Roy van der Laan
Fotografie: Erik van der Schaaff


480_gt4_ekris_kwal

Jeroen Bleekemolen was de snelste in de eerste tijdtraining. De Corvette-coureur werd gevolgd door Duncan Huisman. Huisman had aanvankelijk vijf punten achterstand op klassementaanvoerder Phil Bastiaans, maar na een uitspraak van het CAR is dat nog maar twee punten. Henry Zumbrink en Danny van Dongen verloren hun zege in de hoofdrace van de Pinksterraces. Dat kostte Henry zijn (minieme) kans op de titel. Maar belangrijker nog: Huisman schoof in de uitslag door en kreeg er drie punten bij.
Danny van Dongen kwalificeerde zich als derde, voor Simon Knap. Christiaan Frankenhout, gedeeld tweede in de puntenstand, kwam niet verder dan de zevende tijd. “Ik kreeg een lekke band, die ik moest laten wisselen. Daarnaast rijd ik met 40 kilo extra succesballast”, aldus de regerend kampioen.

Pole voor Ricardo

In de tweede training was Ricardo van der Ende de snelste. De teamgenoot van Duncan Huisman was heel blij. “Want ik heb net de poleposition voor de hoofdrace veiliggesteld. Dat is goed voor de titelkansen van Duncan.” Ricardo constateerde dat hij 0,9 seconde sneller was dan zijn teamgenoot in de eerste training. “We moeten nog even kijken hoe dat kan.”
Klassementaanvoerder Phil Bastiaans moest genoegen nemen met de vierde tijd. Henry Zumbrink (tweede) en Sebastiaan Bleekemolen (derde) bleven hem voor. “Ik kan niet sneller”, moest Phil toegeven.

480_gt4_bleekemolen_kwal

Gastrijder Melroy Heemskerk zette de Match Racing Ginetta G50 op de zevende zevende startplek  voor de tweede race.

480_gt4_match_kwal

Uitslag eerste tijdtraining:

1. Jeroen Bleekemolen, Corvette C6, 1:47.740
2. Duncan Huisman, BMW M3 GT4, op 0.531 sec.
3. Danny van Dongen, Corvette C6, op 0.769
4. Simon Knap, BMW M3 GT4, op 0.881
5. Jan Joris Verheul, Aston Martin GT4, op 1.062
6. Melvin de Groot, BMW M3 GT4, op 1.228
7. Christiaan Frankenhout, Porsche 997 GT4, op 1.276
8. Bertus Sanders, Porsche 997 GT4, op 1.359
9. Mike Verschuur , Chevrolet Camaro, op 1.456
10. Allard Kalff, Ford Mustang FR 500 C, op 1.690

480_gt4_ssr63_kwal

Uitslag tweede kwalificatietraining:

1. Ricardo van der Ende, BMW M3 GT4, 1:47.369
2. Henry Zumbrink, Corvette C6, op 0.538 sec.
3. Sebastiaan Bleekemolen , BMW M3 GT4, op 0.551
4. Phil Bastiaans, Porsche 997 GT4, op 0.788
5. Jan Joris Verheul, Aston Martin GT4, op 0.873
6. Simon Knap, BMW M3 GT4, op 0.913
7. Melroy Heemskerk, Ginetta G50, op 1.028
8. Donald Molenaar, Chevrolet Camaro, op 1.124
9. Jonathan du Toit, Ford Mustang FR 500 C, op 1.914
10. Marc Koster, Porsche 997 GT4, op 2.185

480_gt4_cosmo_kwal
9.jpg
PartneroverzichtAfter Business ClubRacing Team WelzorgMcGregorNissanVrijrijdenPartners mogelijkheden
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright