
De ‘andere’ Formule 1-teams hadden gisteren nog zo geklaagd dat de dubbele diffusers van Brawn GP, Williams en Toyota toch echt illegaal zouden zijn. Maar de FIA heeft vandaag anders bepaald. De inmiddels vermaarde ‘dubbeldekkers’ zijn prima in orde, dus blijven de twee zeges van Jenson Button intact.
Tekst: Marc Kok
Het ‘International Court of Appeal’ (ICA) van de FIA heeft gisteren en vandaag de klaagzang van Ferrari, Red Bull Racing, Renault, BMW Sauber en McLaren behandeld in Parijs. De FIA bepaalde echter dat er niks onreglementairs aan de hand is. Ook de stewards van de Grand Prix van Australië, die de diffusers van de drie F1-teams al hadden goedgekeurd, hebben juist gehandeld, meent de ICA van de FIA.

Veel voordeel
Het is inmiddels meer dan duidelijk dat het diffuser-design van de Brawn GP, Williams en Toyota veel grip- en downforcevoordeel oplevert ten opzichte van de enkelvoudige constructies die de overige renstallen gebruiken. Nu de dubbeldekker is geratificeerd, zullen de andere formaties snel moeten volgen. Anders wordt de achterstand in het kampioenschap al snel een kansloos gat.
Op de achtergrond
Renault F1, één van de grootste klagers, heeft op de achtergrond al gebouwd aan de dubbele diffuser. De kans is aanwezig dat het team die komend weekend, wanneer de Grote Prijs van Sjanghai op het programma staat, reeds in gebruik neemt. Ook McLaren is bezig met een update op diffusergebied. Ferrari lijkt meer de pisang, aangezien de Scuderia meer aanpassingen aan de wagen zal moeten doorvoeren om de dubbele diffuser goed tot zijn recht te kunnen laten komen. De bepaling van de FIA vandaag zal hoe dan ook voor veel gespreksstof leiden in de aanloop naar de komende Grand Prix van Sjanghai.
|