Autosport iOS app
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Autosport kalender
  • Autosport markt
  • Hét nationale autosport archief
  • Columns
  • Partners
  • Contact
 
Nieuws | Races | Masters of F3 | Websites
 

F3: Merhi sluit seizoen met winst af

 
23 OKTOBER 2011 PAGINA 1 VAN 1
111023_f3_r3_merhi_trophy
Roberto Merhi met de laatste winnaarstrofee van het Euro Serie-seizoen

Kampioen Roberto Merhi sloot zijn seizoen in stijl af door de laatste race van het seizoen in de Formule 3 Euro Serie op zijn naam te schrijven. Op de Hockenheimring Baden-Württemberg zegevierde de Spanjaard voor onzer landgenoot Nigel Melker en zijn eigen team- en -landgenoot Daniel Juncadella. De Duitser Marco Wittmann had aan de vierde plaats genoeg om de voor onze Oosterburen blijkbaar heel belangrijke titel van ‘Vizemeister’ voor zich op te eisen. Derde in de eindstand van het kampioenschap werd Nigel Melker.

Tekst: René de Boer
Foto's: Thomas Suer/F3 Euro Serie


Terwijl Merhi vanaf pole zonder enig probleem de overwinning naar huis reed, kreeg Melker de tweede plaats in handen nadat Rosenqvist in de negende ronde geheel zelfstandig van de baan raakte en met een spectaculaire boog over de grindbak heen in de bandenstapels belandde. In de 18e ronde haalde Juncadella bij het aanremmen van de hairpin Wittmann in en was daarmee derde. Zo bleef ook de volgorde tot aan het vallen van de finishvlag.

111023_f3_r3_melker_actie
Nigel Melker sloot het seizoen af met een podiumplaats

Uitslag:
1. Roberto Merhi (Spa), Dallara F308-Mercedes, 25 r. in 40:18,031 (gem. 170,246 km/u)
2. Nigel Melker (Ned), Dallara F308-Mercedes, op 1,515
3. Daniel Juncadella (Spa), Dallara F309-Mercedes, op 3,100
4. Marco Wittmann (Dui), Dallara F308-Volkswagen, op 7,203
5. Carlos Sainz jr. (Spa), Dallara F309-Volkswagen, op 8,715
6. Daniel Abt (Dui), Dallara F308-Volkswagen, op 20,207
7. Jimmy Eriksson (Zwe), Dallara F308-Volkswagen, op 22,196
8. Gianmarco Raimondo (Can), Dallara F308-Mercedes, op 28,069

Eindstand:
1. Roberto Merhi, 406 punten
2. Marco Wittmann, 285
3. Daniel Juncadella, 280
4. Nigel Melker, 251
5. Felix Rosenqvist, 219



f3.jpg
PartneroverzichtDealerCars.euNissanVan der Hoek RacingDanny van Dongen EventsDaniel de JongPartners mogelijkheden
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright