Autosport iOS app
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Autosport kalender
  • Autosport markt
  • Hét nationale autosport archief
  • Columns
  • Partners
  • Contact
 
Nieuws | Races | Masters of F3 | Websites
 

F3: Oliver Jarvis pakt pole in Macau

 
16 NOVEMBER 2007 PAGINA 2 VAN 2

quali_hulkenberg
Ook Nico Hülkenberg strandde voortijdig

Pech was er ook voor Masters-winnaar Nico Hülkenberg. Hij crashte bij Moorish Hill, nadat hij zich van de veertiende naar de elfde plaats had opgewerkt. Halverwege de sessie zette Oliver Jarvis de snelste tijd neer. De coureur van het Japanse team TOM’s reed als eerste onder de 2,13 minuten met 2.12.564. Vervolgens reed ook Asmer sneller met 2.12,799. Ook voor Atte Mustonen was de sessie voortijdig over na een crash in Lisboa.

Edoardo Mortara, dit jaar voor het eerst in Macau, was heel snel: gisteren in de kwalificatie nog twaalfde klom hij in de tweede sessie op naar de tweede plaats. Met 12,08 minuten op de klok was er opnieuw een rode vlag toen Hartley eraf ging. Direct nadat de training was hervat werd het voor de derde keer rood, veroorzaakt door de Oostenrijker Grubmüller. Nu was er nog 9,50 minuten te gaan.

In de slotfase volgden de verbeteringen elkaar in hoog tempo op, waarbij uiteindelijk Oliver Jarvis als snelste uit de bus kwam, voor Marko Asmer, Kodai Tsukakoshi, Sébastien Buemi, Edoardo Mortara, Romain Grosjean, Kamui Kobayashi, Kazuya Oshima, Roberto Streit en Yelmer Buurman. Carlo van Dam leverde een prima prestatie door zich als 14e te kwalificeren. “Natuurlijk had ik na mijn snelle tijd van vanmorgen stiekem een beetje op een top tien-tijd gehoopt, maar gezien de omstandigheden was dit zeker niet verkeerd”, aldus Van Dam.

quali_yelmer_2

Yelmer Buurman in de Melco-hairpin


Yelmer Buurman meldde: “Met al die onderbrekingen was het lastig om een goed ritme te vinden. Ik had bovendien superveel onderstuur, zo slecht als nu was mijn auto het hele weekend nog niet. Geen idee waarom. Aan het eind werd het gelukkig wel steeds beter, maar toen ik nog een keer wilde aanvallen om nog een snelle ronde te rijden, was de training al afgelopen.”

Uitslag:
1. Oliver Jarvis, GBr, 2.11,696
2. Marko Asmer, Est, 2.11,888
3. Kodai Tsukakoshi, Jap, 2.11,912
4. Sébastien Buemi, Zwi, 2.12,061
5. Edoardo Mortara, Ita, 2.12,238
6. Romain Grosjean, 2.12,248
7. Kamui Kobayashi, 2.12,332
8. Kazuya Oshima, 2.12,477
9. Robert Streit, 2.12,560
10. Yelmer Buurman, 2.12,895
14. Carlo van Dam, 2.13,351
23. Renger van der Zande, 2.15,910


f3.jpg
PartneroverzichtRace PlanetRensport School ZandvoortAutosportverzekering.nlVan Kalmthout AutoVrijrijdenPartners mogelijkheden
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright