Autosport iOS app
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Autosport kalender
  • Autosport markt
  • Hét nationale autosport archief
  • Columns
  • Partners
  • Contact
 
Nieuws | Algemeen | Races | Deelnemers | Stand | Newsflash | Website
 

Formule Ford: Titelkandidaten scoren (bijna) maximaal (lang)

 
19 JULI 2005 PAGINA 1 VAN 5
 podium_retera_florie2


De Omloop van Terlaemen, een mooi stukje glooiend asfalt in het Belgische plaatsje Zolder vormde het decor van het vierde Formule Ford raceweekend. Het weer was opperbest. Althans voor de vele bezoekers die op deze Zolder Super Prix afkwamen. De bijna maximale winst in de Total Excellium kampioenschappen ging dit keer naar titelkandidaten Dennis Retera en Jan-Paul van Dongen. Met uitzondering van de overwinning in de tweede race pakte Retera alle mogelijke punten. Een soortgelijke palmares lag er voor Jan-Paul van Dongen aan de finish van de beide races in de First Division. Het spreek voor zich dat beide coureurs hun leidende posities in de kampioenschappen daarmee verstevigden.


Tekst: Jakob Dekker
Foto's: Gerrie Hoekstra en Tim Böhme


 voorstart


Training
Met 19 auto’s aan het vertrek was er voor de Formule Ford organisatie weer alle reden tot tevredenheid. Als trainingssnelsten posteerden Dennis Retera en Jan-Paul van Dongen zich op de pole-positions van beide klassen.

 vandongen_training


Een fijne bijkomstigheid voor de techniek was het vroege tijdstip waarop deze eerste race werd verreden. De Total Excellium Formule Ford beet het spits af op een mooie racezondag.

 startrace1


Start
Bij het aanremmen van de eerste bocht werd duidelijk dat Dennis Retera deze keer de strijd moest aanbinden met Michel Florie en de Franse gastrijder Guillaume Blancardi. Sterker nog, laatstgenoemde ging zelfs even aan de leiding.

 start1_ickx


Bij de eerste doortocht bleek de situatie weer genormaliseerd. Retera voerde het veld aan en Blancardi moest kort na die passage ook zijn meerdere erkennen in Florie, die middels een fraaie inhaalactie de tweede plek voor zich opeiste.
1.jpg
PartneroverzichtVrijrijdenDaniel de JongAfter Business ClubVan Kalmthout AutoFormidoPartners mogelijkheden
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright