Na zijn overwinning op Sonoma vorig weekend heeft Jimmie Johnson de smaak van het roadracen te pakken. De viervoudige NASCAR Sprint Cup kampioen solliciteerde in de media openlijk naar een F1 of Indycar-test
Tekst Willem J. Staat
Foto NASCAR

Jimmie Johnson begon ook in een zeer bekende eenzitterklasse zijn eerste ervaringen
te verzamelen.
Johnson solliciteert naar F1 test
Toen Jimmie Johnson afgelopen weekend dankzij een enorme blunder van Marcos Ambrose zegevierde ging er een lang gekoesterde wens bij de viervoudige NASCAR kampioen in vervulling. Voor de eerste maal zegevierde hij op een roadcourse. In de GrandAm-series komt Jimmie Johnson met regelmaat voor het team van Gainsco Stallings uit om op de roadcourses nog meer ervaring te verzamelen. En toch is Johnson bepaald geen nieuweling op de roadcourses. Jimmie Johnson: “Ik begon mijn carrière met off-road trucks en die wedstrijden vonden op normale circuits plaats. Maar er waren veel “big jumps. Het irriteerde mij behoorlijk dat ik in het begin van mijn NASCAR carrière geen succes had. Voor mij betekende het enorm veel om op Sonoma te winnen. Ik hou van het racen op de gewone circuits, of het nu NASCAR, GrandAm, Indycar of Formule l is” Met een F1 of Indycar test wil Johnson vooral zijn remtechnieken in NASCAR verbeteren.
Enkele jaren geleden wisselden Jeff Gordon en Juan Pablo Montoya in een PR stunt op Indianapolis van auto. Montoya koos enkele jaren voor NASCAR terwijl Gordon in het begin van zijn carrière nog wel eens door BAR in de F1 benaderd schijnt te zijn. Wie denkt dat Johnson het vak op de ovals leerde zit er naast. Als 15 jarige racete hij al op Sonoma in een......Formule Ford.
|