Autosport iOS app
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Autosport kalender
  • Autosport markt
  • Hét nationale autosport archief
  • Columns
  • Partners
  • Contact
 

NASCAR: Zeges voor Kurt Busch en Jeff Burton in Gatoraderaces

 
18 FEBRUARI 2011 PAGINA 1 VAN 1
Penske-coureur Kurt Busch en Jeff Burton pakten de overwinning in beide Gatorade-wedstrijden die de Startgrid voor de Daytona 500 a.s. zondag bepalen. De samenwerking tussen teamgenoten zal komend weekend het gezicht van de wedstrijd gaan bepalen.

Tekst Willem J. Staat
Foto’s NASCAR

2011_gatorade_race_1
De Daytona 500 gaat de wedstrijd van de samenwerking tussen teamgenoten worden.
Een beter voorbeeld viel er tijdens de Gatorade-wedstrijden gisteren niet te bespeuren.

Kurt Busch en Jeff Burton winnen Gatorade kwalificatiewedstrijden
Penske-coureur Kurt Busch pakte deze week zijn tweede zege. Met deze zege neemt Busch de pole van Dale Earnhardt Jr. over. Omdat die tijdens de trainingen bij een crash betrokken was en van a.s. zondag van zijn reserveauto gebruik moet maken, moet Junior vanaf de achterste startrij vertrekken. Regan Smith eindigde als tweede in het Gatorade duel en duwde Busch eigelijk naar voren. Kurt Busch: “Dit smaakt zoet. Het is nogal bijzonder om te zien hoe Daytona na 30 jaar geasfalteerd is en er daarbij compleet anders uitziet en daarbij toch het goede oude Daytona blijft. Ik wil niet te ver vooruit kijken. Deze plek kan je maken maar ook snel breken. Voor de wedstrijd hebben we met onze afstellingen de juiste beslissingen genomen. De “restrictorplates” in de inlaatopeningen aan de grille zijn aangepast.” Regan Smith eindigde als tweede gevolgd door Kevin Harvick, Matt Kenseth en Kasey Kahne.

In de eerste Gatorade-wedstrijd zagen de toeschouwers de leiding maar liefst 20 keer veranderen. 2007 winnaar Kevin Harvick reed van de 62 ronden tellende wedstrijd maar liefst 20 ronden op kop.

2011_gatorade_race_2
Jeff Burton wint de tweede Gatorade van zijn teamgenoot Clint Bowyer.


De tweede wedstrijd werd door Jeff Burton gewonnen. Hij versloeg zijn teamgenoot Clint Bowyer met een verschil van slechts .005 seconden. “Het is jammer dat er geen twee auto’s in “Victory Lane” passen. Voor de wedstrijd besloten Clint en ik elkaar in de wedstrijd op te zoeken. En voor ons werkte dat fantastisch. Ik weet zelfs nog niet eens wie er won maar het was een goede wedstrijd. Het is nu een voordeel om tijdens de wedstrijd een teammaat te hebben. Dat kan iedereen zien. Wij werkten ijverig samen om te laten zien dat we teamgenoten waren. Alles verliep volgens plan.” aldus Burton.

Michael Waltrip eindigde als derde gevolgd door Brian Keselowski die door zijn broer Brad Keselowski naar voren geduwd werd. Tevens is er een nieuw tijdperk aangebroken waarbij veel rijders twee-aan-twee reden. Hoewel de NASCAR-organisatie de afgelopen week geprobeerd heeft dit met aanpassingen aan de “restrictorplates” en de grille te voorkomen, gebeurde dit toch. Opvallend was dat de Fords andere auto’s voor een tijdje duwden en dan aan hun voorganger voorbij gingen om de motoren te koelen, en er dan weer achter doken. De tweede wedstrijd telde vijf crashes waarbij Trevor Bayne en David Ragan in de laatste ronde crashten. Veteraan Bill Elliott neemt komend weekend voor de 59e maal aan NASCAR-wedstrijd op de Daytona Speedway deel.

2011_gatorade_busch_k
Kurt Busch(22) winnaar  van de eerste Gatoraderace en grote favoriet voor de
Daytona 500 2011.


nascar.jpg
PartneroverzichtRensport School ZandvoortDVB RacingManor MP MotorsportMcGregorCircuit Park ZandvoortPartners mogelijkheden
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright