 
| 11 APRIL 2011 |
PAGINA 1 VAN 1 |
De combinatie Scott Pruett/Memo Rojas pakte op Barber Motorsports Park de zege. Tevens werd bekend gemaakt dat de GrandAm organisatie, eigendom van NASCAR hard werkt aan een Amerikaans DTM Kampioenschap!
Tekst Willem J. Staat
Foto’s GrandAm

Wederom een zege voor het onafscheidelijke Ganassi duo Pruett/Rojas.
Pruett/Rojas sterk op Barber Motorsports Park
Aanvankelijk leek de Chevrolet Riley van de combinatie Garcia/Edwards aanspraak op de overwinning te maken. De combinatie Garcia/Edwards vertrok vanaf pole en reed geruime tijd aan de leiding. Met nog minder dan een uur te gaan werd de Chevrolet Riley aanmerkelijk langzamer en een overslaande motor leverde een ronde achterstand op, waardoor Garcia/Edwards uiteindelijk als negende werden geklasseerd. Daardoor kwam de BMW Riley van Pruett/Rojas definitief aan de leiding en pakte wederom de zege. Eerder in de wedstrijd was Memo Rojas bij een aanrijding met één van Team Sahlen Mazda RX8’s betrokken. De Mazda belandde bepaald niet zachtzinnig in de vangrails. Terwijl de Mazda weggetakeld werd, brak er bij het DP1 Prototype van de combinatie Friselle/Richard een wiel af wat voor nog meer wedstrijdoponthoud zorgde. De combinatie Fogarty/Gurney eindigde als tweede en Dalziel/Forest als derde. In de GT-klasse ging de overwinning naar de BMW M3 van de combinatie Auberlen/Dalla Lana.

Wat wordt de toekomst van de Daytona Prototypes en het GrandAm DTM concept?
DTM Categorie wordt serieuze optie in de VS
De GrandAm-organisatie heeft Dave Spitzer aangesteld als “Vice President of
Competition” Spitzer, die van GM Racing afkomstig werkt in de USA aan ambitieuze toekomstprojecten. De 40-jarige Spitzer die sinds 2008 voor de GrandAm-organisatie werkt gaat zich bezighouden met het opstellen van een gloednieuw reglement voor de Daytona Prototypes. Spitzer heeft als taak een Amerikaanse DTM op te zetten gebaseerd op de ITR-reglementen. Ook werkt hij aan de evaluatie van turbomotoren voor de Daytona Prototypes. Tevens wordt er met Ferrari en andere fabrikanten samengewerkt voor de integratie van de fabrikanten in een nieuwe GT-klasse. Spitzer zal tevens als contactpersoon voor de buitenlandse fabrikanten fungeren.
Uitslag
1. Pruett/Rojas BMW Riley 104 ronden
2. Fogarty/Gurney Chevrolet Riley 104 ronden
3.Dalziel/Forest Ford Riley 104 ronden
4.Friselle/Wilkins BMW Riley 104 ronden
5.Donohue/Law Porsche Riley 104 ronden
6. Negri/Pew Ford Riley 104 ronden
7. Barbosa/Borcheller/France Porsche Riley 104 ronden
8. Popow/Potolicchio Ford Riley 104 ronden
9. Edwards/Garciua Chevrolet Coyota 104 ronden
10.Friselle/Richard Ford/Dallara 104 ronden
|
|
 
 |
|