Autosport iOS app
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Autosport kalender
  • Autosport markt
  • Hét nationale autosport archief
  • Columns
  • Partners
  • Contact
 

Formule Renault 3.5: Jaap van Lagen wint laatste race Eurocup Formule Renault V6

 
08 OKTOBER 2004 PAGINA 1 VAN 1


Met een tactisch sterk gereden race heeft Jaap van Lagen de laatste race van de Eurocup Formule Renault V6 2004 gewonnen. Op het circuit van Dubai greep zijn Interwetten-team zelfs de dubbel want Sven Barth eindigde als tweede. Jaap van Lagen wist gisteren zijn eerste pole-positie niet te verzilveren. De Formule Renault V6-coureur werd in leidende positie door de Zwitser Neel Jani van de baan gereden.



Dat Christian Montanari de beste startplaats voor de tweede race voor zijn rekening nam, verontrustte Jaap van Lagen geenszins. De Italiaan was immers na de kwalificatietraining gediskwalificeerd omdat er met zijn luchtweger was geknoeid. Zijn Victory Engineering-team ging echter in beroep, wat een opschortende werking had. Zodat hij voor de publiciteit mooi op kop kon rijden. Een laakbare en onsportieve actie maar de organisatie had Montanari al wel verteld dat hij niet op een podiumceremonie zou kunnen rekenen. Jaap van Lagen trok zijn conclusies, maakte het de Italiaan niet moeilijk maar zorgde er wel voor dat zijn achtervolgers dit keer niet in zijn buurt konden komen. Ook niet de vermaledijde Neel Jani, die schuin achter hem stond en hem gisteren van de baan ramde. De Zwitser kon zich weer niet bedwingen want deze keer duwde hij Ryan Sharp van de baan, die daarmee zijn titelkansen in rook zag opgaan. Waarmee Giorgio Mondini het kampioenschap in de schoot geworpen kreeg.



Jaap van Lagen had intussen maar één doel voor ogen: de laatste race winnend af te sluiten. Het is een oud adagium in de sport dat het enige wat mensen zich later herinneren is de kampioen en wie de laatste wedstrijd won. De Wekeromse coureur zal dus nog lang in de herinnering blijven hangen. Ook bij zijn sponsors, waarvan een grote groep naar de Verenigde Emiraten was afgereisd. "Het is geweldig die mensen hierop te trakteren. Ik heb ze laten zien dat ik geen loze woorden sprak, toen ik bij de presentatie zei dat ik mezelf als kampioenskandidaat zag. Dit weekend heb ik echt overheerst. En als ik niet zoveel raceweekenden met die defecte elektronica had gezeten zou ik ook echt voor het kampioenschap hebben kunnen strijden. Nou ja, eind goed, al goed. We kunnen nu tenminste goede plannen gaan smeden voor volgend jaar. Het enthousiasme is groot bij iedereen", aldus de breed lachende Van Lagen. Voor volgend jaar ziet hij twee opties: Ofwel de nieuwe GP2-klasse of de nieuwe World Series by Renault.

Uitslag Grand Race:
1. Alx Danielsson (Zwe) 22 ronden in 46 min. 13"494;
2. Neel Jani (Zwi) op 8"911;
3. Giorgio Mondini op 9"361;
4. Memo Rojas (Mex) op 15"162;
5. Ryan Sharp (Eng) op 16"794;
6. Damien Pasini (Fra) op 22"638;
17 Jaap van Lagen op 3 ronden.

Uitslag laatste race
1. Jaap van Lagen 14 ronden in 31 min. 22"840;
2. Sven Barth (Dui) op 2"998
3. Andrea Belicchi (It) op 7"911
4. Giorgio Mondini (It) op 8"255;
5. Neel Jani (Zwi) op 8"744;
6. Hayanari Shimoda (Jap) op 12"066

Eindstand
1. Giorgio Mondini 293;
2. Ryan Sharp (Eng) 269;
3. Andrea Belicchi 250;
4. Neel Jani 229;
5. Robert Bell (Eng) 156;
6. Cesar Campanico (It) 154;
7. Jaap van Lagen 145
fr35.jpg
PartneroverzichtFormido Swift Cup
Flash banner GT3.nl Motorsport
Autosportverzekering.nlCircuit Park ZandvoortManor MP MotorsportPartners mogelijkheden
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright