Autosport iOS app
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Autosport kalender
  • Autosport markt
  • Hét nationale autosport archief
  • Columns
  • Partners
  • Contact
 

WTCC: Lichtere wagens Tom Coronel en Jaap van Lagen in Marrakech

 
22 APRIL 2009 PAGINA 1 VAN 1
jaap_van_lagen_mexico_2

Als over ruim een week het WTCC-veld neerstrijkt in het Marokkaanse Marrakech, krijgen Tom Coronel en Jaap van Lagen een gewichtsvoordeel. Ten opzichte van de eerste twee raceweekeinden in Curitiba en Puebla gaat het minimumgewicht van hun wagen met 20 kilo omlaag.

Tekst: Marc Kok

De tot nu toe zeer succesvolle SEAT’s Léon TDI worden, na het winnen van alle races tot nu toe, ‘bestraft’ met een extra gewicht van 40 kilogram per wagen. Zo racen onder meer de kampioenschapsleiders Yvan Muller en Rickard Rydell in dit type auto. Ook de BMW’s E90 320si van onder meer Augusto Farfus (derde in de tussenstand) krijgen een additionele 40 kilo.

tomcoronel_wtcc_2009_mexico

Periodieke bijstelling
De Chevrolets Cruze LT, die de eerste races zoek zijn gereden, kunnen vanaf Marrakech drie raceweekenden lang genieten van 20 kilo minder gewicht. De LADA’s (o.a. Jaap van Lagen) en de SEAT’s Léon TFSI (o.a. Tom Coronel) genieten hetzelfde privilege van gewichtsafname. Door het periodiek ‘bestraffen’ van de snelste auto’s en het ‘bevoordelen’ van de langzamere bolides, hoopt de WTCC-organisatie de races en het kampioenschap zo interessant mogelijk te houden. Na de wedstrijden in Marrakech, Pau en Valencia worden de gewichten opnieuw vastgesteld.

wtcc_coronel.jpg
PartneroverzichtNissanVan der Hoek RacingVrijrijdenDVB RacingDanny van Dongen EventsPartners mogelijkheden
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright