Autosport iOS app
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Autosport kalender
  • Autosport markt
  • Hét nationale autosport archief
  • Columns
  • Partners
  • Contact

WTCC: Priaulx op pole in Pau. Tom Coronel sensationeel op plaats drie



coronel_pau_2_480
Derde! Tom Coronel behaalde zijn beste WTCC-kwalificatieresultaat van dit seizoen

"Auto voelde erg goed"

Tom Coronel was uiteraard zeer tevreden met zijn resultaat: "Mijn auto voelde erg goed. Ik heb hem dit weekend tijdens iedere sessie verder kunnen verbeteren. Ik voel me altijd erg thuis op stratencircuits. Hoewel het vandaag een vreemde kwalificatie was, voelde ik dat ik er goed bij zat. Ik schommelde telkens tussen P1, P2 en P3. Ik ben dan ook erg blij met deze derde startplek."

coronel_pau_1_480
Tom Coronel door de straten van Pau op weg naar de derde tijd

"Druk op mijn schouders"
Over zijn verwachtingen voor de race zei hij: Het feit dat ik de snelste SEAT ben, legt wel wat druk op mijn schouders, maar dat is ook wel goed. Ik hoop morgen belangrijke punten voor SEAT voor het merkenkampioenschap te kunnen scoren en uiteraard ook voor mezelf. Dit is weer één van die weekenden dat ik niet verwacht had in de top tien te eindigen, laat staan op een derde positie.

Toedracht aanrijding in Q1
Zoals gemeld liep Coronel in de eerste kwalificatieheat forse schade aan zijn auto op. Over de toedracht vertelde hij: "Het is een wonder dat ik in het tweede deel van de kwalificatie nog kon starten. In de laatste bocht voor het rechte stuk raakte ik mijn maatje Jaap van Lagen vol, waardoor mijn hele voorkant er af lag. Hij wisselde een paar keer van positie op de baan en ik dacht dat hij rechts een gat voor me open liet, maar hij zag me totaal niet. Ik raakte hem met een snelheidsverschil van zo’n 80 km/u. Mijn voorkant was compleet verdwenen, maar technisch bleef de auto het goed doen. Gelukkig zijn mijn monteurs er in geslaagd op tijd een nieuwe voorkant op de auto te zetten zodat ik het tweede deel van de kwalificatie gewoon kon starten."




After Business Club 480
dtm_mercedes.jpg
PartneroverzichtRace PlanetVan der Hoek RacingMcGregorFormido
Flash banner Total Competition
Partners mogelijkheden
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright