Autosport iOS app
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Autosport kalender
  • Autosport markt
  • Hét nationale autosport archief
  • Columns
  • Partners
  • Contact

Div: Sport kort: Peter Kox in Lamborghini Gallardo niet te kloppen

Ook internationaal gezien was afgelopen weekend een druk autosportfestijn. In Sport Kort ook deze week een aantal  internationale raceklasses, waarvan we afgelopen weekend nog geen verslag hebben gedaan. .

Tekst: Marco Antheunisse, foto's: PR

480_britsgt_spa_actie

Brits GT: Peter Kox wint met ronde voorsprong op Spa-Francorchamps


Peter Kox en de Lamborghini Gallardo lijken een twee-eenheid die zijn gelijke in de GT-autosport niet kent. Kox boekt succes na succes, dit keer samen met de Zwitser Marc Hayek. Hayek, die nog nooit eerder een race had gereden in een GT3/auto, legde in zijn stint een prima basis voor de 150 minuten durende Endurance race. Gelouterd GT-specialist Kox kon vervolgens met al zijn ervaring de Gallardo op grote voorsprong rijden, zelfs zodanig dat de nummer twee kon lappen. Op het ruim 7 km lange circuit van Spa niet iets dat je zomaar doet.

480_britsgt_spa_podium

Uitslag Overall & GT3
1 Reiter Lamborghini Gallardo Peter Kox (NED) / Marc Hayek (SUI) 2:32.33.616
2 Trackspeed Porsche 911 GT3R David Ashburn / Richard Westbrook, op 1 ronde
3 Trackspeed Porsche 911 GT3R Oliver Bryant / Oliver Morley, op 1 ronde

480_porsche_carrera_lausitz

Porsche Carrera Cup: Nicolas Armindo zegeviert op Lausitzring

Na een fantastische start heeft Nicolas Armindo op overtuigende wijze de race op de Lausitzring gewonnen. Met deze zege bracht hij zijn team tot tranen. Van blijdschap wel te verstaan, want het betekende de eerste zege voor zijn team Hermes Attempto Racing. Klassementsleider Nick Tandy werd tweede en Martin Ragginger completeerde het podium.

Al snel werd duidelijk dat de race gewonnen zou worden door Armindo of Tandy, want het tweetal liep probleemloos weg bij de rest van het veld. Tandy nam geen risico en stelde zicht tevreden met de punten voor de tweede positie en versteviging van de leiding in het kampioenschap, Armindo stijgt door zijn zege naar de tweede plek.

De volgende race is op 4 juli op de Norisring.

480_seatleon_laustiz

Seat Leon Supercopa: Damian Sawicki en Phillip Frommenwiler winnen op de Lausitzring

Op zaterdag was de zege voor Sawicki, die daarmee zijn tweede overwinning van het seizoen boekte. De zege voor Frommenwiler op zondag was bijzonder, want daarmee is hij de eerste rookie die als winnaar in een Seat Leon Supercopa over de finish is gekomen.

480_eurof3_jarama

Euro F3 open: Twee uit drie voor Marco Barba

De zeer gemotiveerde Barba maakt duidelijk wat zijn doel is. De Spanjaard gaat voor niets minder dan voor Formule 1 en is hiervoor hard in training. Zo zal menig F1-coureur jaloers zijn op zijn gespierde nek en doet Barba alles wat in zijn macht ligt om aan te tonen dat hij klaar is voor de top.

In de trainingen en race op Jarama viel niets af te dingen op zijn kwaliteiten, hij stelde de zege veilig, maar niet zo overtuigend als hij wellicht gehoopt had. De Italiaan Kevin Ceccon kwam slechts 0.053 seconde na Barba over de meet en zorgde in de eindfase van de race dus nog voor wat zweetdruppels bij de Spanjaard. Barba´s landgenoot Jose Luis Abadín was de derde die op het podium mocht plaatsnemen.

Partners
brl1.jpg
PartneroverzichtDaniel de JongFormido Swift Cup
Flash banner Clio Cup
FormidoVrijrijdenPartners mogelijkheden
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright