Autosport iOS app
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Autosport kalender
  • Autosport markt
  • Hét nationale autosport archief
  • Columns
  • Partners
  • Contact

F3: Signature pakt volledige eerste startrij in Pau

110521_f3_pau_quali_wittmann
Marco Wittmann pakte de pole voor de Grand Prix van Pau

Een week na zijn eerste seizoenszege in de Formule 3 Euro Serie behaalde de Duitse coureur Marco Wittmann de pole-position voor de 70e editie van de prestigieuze Grand Prix de Pau, die dit jaar meetelt voor de nieuwe FIA Formula 3 International Trophy. Op het 2,76 kilometer lange stratencircuit in de Zuid-Franse stad van keizer Henri IV was Wittmann in de tweede kwalificatieheat met zijn persoonlijke snelste rondetijd van 1:10,572 minuten de voltallige concurrentie te snel af. Zijn Colombiaanse teamgenoot Carlos Muñoz reed de tweede tijd, waarmee het Franse Signature-team van Philippe Sinault bij de thuiswedstrijd de volledige eerste startrij bezet. Als best geklasseerde rijder van het Prema-Powerteam bezet Daniel Juncadella de derde plaats in de startopstelling.

Tekst: René de Boer
Foto: DPPI/Grand Prix de Pau


Het volledige startveld van de FIA Formula 3 International Trophy in Pau bestaat uit 13 auto’s. Uit de Euro Serie zijn het Prema Powerteam met de beide Spanjaarden Juncadella en Merhi, Signature met Daniel Abt, Laurens Vanthoor, Carlos Muñoz en Marco Wittmann en Motopark met Zandvoort-winnaar Kimiya Sato en Tom Dillmann present. De afvaardiging uit het Brits kampioenschap bestaat uit Carlin Motorsport met Carlos Huertas, Jazeman Jaafar en Richard Bradly en Double R Racing met Pipo Derani en de gereactiveerde Marco Asmer.

Na twee vrije trainingen op vrijdag, waarin Marco Wittmann beide malen de snelste tijd neerzette, moesten de Formule 3-rijders op zaterdagochtend in alle vroegte al aan de bak voor de eerste van de twee kwalificatiesessies. Daarin reed Carlos Muñoz de snelste tijd. Als een van de weinige rijders kent de Colombiaan het circuit al dankzij de deelname aan de races om de Western European Cup Formule Renault 2.0 van twee jaar geleden. Met zijn tijd van 1:11,052 minuten was Muñoz in de ochtendsessie 0,045 seconden langzamer dan zijn teamgenoot Wittmann.

In de tweede kwalificatieheat, die in de middag plaatsvond, duurde het een tijdlang voordat de rijders hun tijden van de ochtendsessie konden verbeteren, maar uiteindelijk reden vijf coureurs tijden die onder de 1:11 minuut lagen. Wittmann voerde daarbij et 1:10,572 minuten de ranglijst aan, gevolgd door Muñoz, Juncadella, Merhi, Abt, Vanthoor en Dillmann. Daarmee bezetten teams uit de Euro Serie de eerste zeven plaatsen in de startopstelling. De best geklasseerde rijder uit de Britse serie was Jazeman Jaafar als achtste.

Uitslag:
1. Marco Wittmann (Dui), Dallara F308-Volkswagen, 1:10,572
2. Carlos Muñoz (Col), Dallara F308-Volkswagen, 1:10,667
3. Daniel Juncadella (Spa), Dallara F308-Mercedes, 1:10,883
4. Roberto Merhi (Spa), Dallara F308-Mercedes, 1:10,941
5. Daniel Abt (Dui), Dallara F308-Volkswagen, 1:10,998
6. Laurens Vanthoor (Bel), Dallara F308-Volkswagen, 1:11,043
7. Tom Dillmann (Fra), Dallara F308-Volkswagen, 1:11,209
8. Jazeman Jaafar (Mal), Dallara F308-Volkswagen, 1:11,417

DVB Racing 468
bgt2.jpg
PartneroverzichtFormido Swift CupAfter Business Club
Flash banner GT3.nl Motorsport
DealerCars.euVrijrijdenPartners mogelijkheden
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright