Autosport iOS app
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Autosport kalender
  • Autosport markt
  • Hét nationale autosport archief
  • Columns
  • Partners
  • Contact

Persbericht: Ardi van der Hoek blijft in Zolder bokalen verzamelen in Dutch Supercar Challenge

480_avdh_zolder_p

Ardi van der Hoek blijft de podiumplekken in de Dutch Supercar Challenge aan elkaar rijgen. De succesvolle coureur mocht afgelopen weekeinde in het Belgische Zolder wederom tweemaal het ereschavot beklimmen. Van der Hoek reed de Audi R8 GT3 LMS samen met zijn racepartner Robert de Graaff naar een 2de en 3de stek. ,,Ik ben bijzonder tevreden’’, aldus de rappe rijder uit ’s-Gravendeel.

Na een recentelijk en succesvol uitstapje naar de ADAC GT Masters, kroop Ardi van der Hoek afgelopen weekeinde wederom in de door Brinkmann Motorsport geprepareerde Audi. Met vier podiumplaatsen in de laatste zes Dutch Supercar-manches, begon de Zuid-Hollander met veel vertrouwen aan het weekend in Zolder.

Kwalificatie
,,Robert de Graaff nam de kwalificatie voor zijn rekening. Hij kwam in het veld van 27 GT en Supersport I-rijders tot startpositie 6. Omdat we doorgaans verder naar voren staan, was het mijn verwachting dat het niet een heel makkelijk weekeinde zou kunnen gaan worden. Maar tijdens de races kwam alles goed’’, vertelt Van der Hoek.

Race 1
De Graaff nam zaterdag in race 1 tevens de start voor zijn rekening. Hij begon de heat over 60 minuten plus één ronde vrij moeilijk. ,,Hij kreeg er een paar om de oren die met veel meer pk’s racen’’, zag Van der Hoek. ,,Er gebeurde daarna het nodige. Het begon wat te spetteren en bovendien kwam de safetycar de baan op na een zware crash. Robert kwam halfweg koers rond plek 5 of 6 de pitstraat in voor de rijderswissel. Vervolgens kon ik de jacht openen. Ik had onder meer een leuk gevecht met Rick Abresch. Zijn Viper kon ik uiteindelijk voorbij. In de slotfase regende het licht en dat speelde ons goed in de kaart. Het was met de slicks op het randje rijden, maar het ging net. Op de finish hoefden we alleen Cor Euser nipt voor te laten gaan en was een mooie 2de plek ons deel.’’

480_avdh_zolder_a

Race 2
Op zondagmiddag is de tweede heat afgewerkt. Ook dit keer nam Robert de Graaff de openingsstint voor zijn rekening. ,,Omdat we in de laatste wedstrijden goed hebben gepresteerd, krijg je in de DSC te maken met de reglementaire oplegging van zogenaamde ‘successeconden’. We dienden tijdens de verplichte rijderswissel liefst 30 seconden langer te blijven staan. De uitgangspositie was dus niet eenvoudig’’, wist Van der Hoek vooraf reeds.
Niettemin ging het snelle duo op zoek naar nieuw sportief succes. De Graaf deed het prima en gaf als de nummer 2 van de race het stuur over aan Van der Hoek. ,,Maar door die straftijd kwam ik pas weer als 9de terug het circuit op. Dan is het dus stampen geblazen. Omdat er ook nog een paar coureurs voor me wegvielen, kwam het podium weer in het vizier. In de slotfase had ik nog een heel mooi gevecht met Roger Grouwels. Zijn Corvette heeft meer power, dus reed ie op het rechte end steeds een paar meter bij me weg. Maar in de bochten sloot ik weer aan. Nadat hij zich bij de eerste linker een beetje had verremd, was dat het sein om er voorbij te gaan. Zo reden we op plek 3 en uiteindelijk naar het laatste plekje op het ereschavot. Met twee keer een podium is dit wederom een succesvol raceweekend geworden. Sinds Donington Park zijn we heel goed bezig.’’

Kalender
De Dutch Supercar Challenge komt over drie weken weer in actie. Tijdens de altijd erg goed bezochte en drukke Racing Days (6/7 augustus) op Assen zal Van der Hoek weer vol gas geven. Een week later staan de volgende wedstrijden in de ADAC GT Masters op de rol. Dan is de Red Bull Ring in Oostenrijk het strijdtoneel.
DVB Racing 468
swift4.jpg
PartneroverzichtAfter Business ClubRace PlanetFormido
Flash banner GT3.nl Motorsport
Flash banner Total Competition
Partners mogelijkheden
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright