Autosport iOS app
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Autosport kalender
  • Autosport markt
  • Hét nationale autosport archief
  • Columns
  • Partners
  • Contact

Dutch Radical Championship: Alex Brundle snelste in eerste kwalificatie

brundle_8816

Alex Brundle heeft met een tijd van 1:44.469 de eerste pole position van de Trophy of the Dunes voor zich opgeëist. De snelle Brit troefde daarmee Junior Strous af terwijl de equipe Bertus Sanders/Marc Koster de derde plaats veiligstelde.

Tekst: Remco Scheelings
Foto's Bart Buijs en Co van der Gragt

radicals-paddock_9910

De rijders van het Dutch Radical Championship mogen het spits afbijten bij de Trophy of the Dunes. Met 14 van deze fraaie sportscars staat er een mooi veld aan het vertrek. In de strijd om de pole position is het stuivertje wisselen tussen Alex Brundle en Junior Strous terwijl Henk Thuis lange tijd de derde plaats bezet. Met nog vijf minuten te gaan heeft Strous als aanvoerder in de tussenstand van het kampioenschap met een tijd van 1:45.102 de pole in handen, op slechts 0,17 seconde gevolgd door Brundle, een opgerukte Bertus Sanders/Marc Koster, Marth de Graaf/Tim van Gog en Dick Freebird.

strous_8697

In de laatste minuten gaan de tijden snel omlaag waarbij het klassement volledig overhoop wordt gegooid. Met nog één minuut te gaan pakt Brundle definitief de pole, voor Strous en Sanders/Koster. Daarachter verbetert Erik Zwart zich naar de vierde plaats, gevolgd door Martin Lanting/Henk Haane, Dick Freebird en de naar een zevende plaats teruggevallen De Graaf/Van Gog.

haane_9921

Overigens rijdt de equipe Lanting/Haane als gastequipe mee met een Radical SR8. De overige equipes rijden met de Radical SR3.

Uitslag kwalificatie 1, Dutch Radical Championship
Trophy of the Dunes, Circuit Park Zandvoort, zaterdag 3 september 2011
1. Alex Brundle/James Abbott in 1:44.469
2. Junior Strous + 0.251
3. Marc Koster/Bertus Sanders + 1.349
4. Erik Zwart + 1.642
5. Martin Lanting/Henk Haane + 1.852
6. Dick Freebird + 2.224
7. Marth de Graaf/Tim van Gog + 2.312
8. Henk Thuis + 3.434
9. Toon van de Haterd + 4.093
10. Co Koppejan + 4.192
11. Radek Bares + 4.672
12. Roger Green/Phil Abbott + 5.097
13. Ronald van der Geest/Roger Hodenius + 5.866
14. Piet Versluis + 8.518
Vrijrijden
swift4.jpg
PartneroverzichtDVB Racing
Flash banner Total Competition
VrijrijdenCircuit Park ZandvoortDutch Formula FordPartners mogelijkheden
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright