Autosport iOS app
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Autosport kalender
  • Autosport markt
  • Hét nationale autosport archief
  • Columns
  • Partners
  • Contact

Persbericht: Dramatisch pechweekend voor Marcel Nooren in de Toerwagen Diesel Cup

480_nooren_trophy

Drie weken geleden verkeerden Marcel Nooren (Stadskanaal) en zijn racemaat Maik Barten nog in hoge sferen omdat ze na een overwinning ineens weer zicht hadden op het kampioenschap in de Toerwagen Diesel Cup. Maar dit weekend werd op het circuit van Zandvoort alle hoop de bodem ingeslagen. De Stopaq BMW 123d viel tweemaal stil met een defect aan de motor.

In de Toerwagen Diesel Cup is het veld van zulke verschillende autotypes nu eindelijk een beetje gelijkwaardig geworden. Met als gevolg dat de onderlinge verschillen in de kwalificatietraining erg klein waren. De eerste 8 stonden binnen drietiende van een seconde, met direct daarachter de equipe Marcel Nooren/Maik Barten als negende.

Nooren nam de start in de 100 minuten race op zich en werkte zich binnen 10 ronden naar de 4e plaats op. Maar toen begon de motor in te houden en even later blokkeerde de computer de motor omdat die te heet geworden was. De Groninger resette de computer een paar keer maar dat haalde niets uit waarop hij de pits binnen kwam. Daar werd een bijna lege radiator geconstateerd die snel werd bijgevuld. Maar Maik Barten, die het stuur had overgenomen, kwam niet ver want weer liep de temperatuur veel te hoog op. Achteraf ontdekten de monteurs dat er een steen door de radiator was gevlogen, wat een klein lek had veroorzaakt.

Op zondag stond de BMW 123d weer helemaal gerepareerd klaar voor de 50 minuten race maar weer kwam de dit keer gestarte Maik Barten niet ver. En ook nu liep de watertemperatuur te hoog op. Marcel Nooren kwam zelfs niet meer aan racen toe en toonde zich diep teleurgesteld. “Ik denk dat de motor gisteren met het oververhitten net teveel voor zijn kiezen heeft gekregen. Anders kan ik het niet verklaren. Heel erg jammer want we waren dankzij onze winst en de tweede plaats vorige keer zo mooi ingelopen op de koplopers dat ik stiekem toch nog aan een kampioenschap dacht. Maar dat kunnen we nu echt wel vergeten. Dit gat rijden we niet meer dicht. En dat allemaal door zo’n miezerig klein steentje”.
Partners
ff2.jpg
PartneroverzichtRacing Team WelzorgAutosportverzekering.nl
Flash banner Clio Cup
Rensport School ZandvoortFormido Swift CupPartners mogelijkheden
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright