Autosport iOS app
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Autosport kalender
  • Autosport markt
  • Hét nationale autosport archief
  • Columns
  • Partners
  • Contact

SEAT Cupra Cup: Dubbelzege voor kampioene Sheila Verschuur

Kampioen is ze al samen met Sandra van der Sloot, maar Sheila Verschuur zette de kroon op haar weekend met een zege in de sprintrace waar niets op viel af te dingen. Teamgenoot Addie van de Ven kon niet meer doen dan haar op korte afstand volgen. “Ik heb alles geprobeerd, maar kon Sheila niet op een foutje betrappen. Proficiat Sheila!”

Het hele veld was prima weg met drie auto’s van de Landmacht aan, zoals zij dat natuurlijk zelf graag zien, aan de leiding. Pim Hoekzema, die gisteren het kampioenschap verloor, begon als een razende opmars door het hele veld heen, met Tom Coronel en Menno Kuus in zijn kielzog. In de eerste ronde is Bart van Raamsdonk de dupe van de expansiedrift van de drie, hij gaat verliest even de controle over zijn SEAT, maar weet hem op de baan te houden en kan zijn weg vervolgen. Even later is Marcel Dekker minder gelukkig, na een touché met Menno Kuus spint hij en hij moet achteraan weer aansluiten.
Pieter Christiaan van Oranje laat zich niet eenvoudig verschalken, hij wet de opmars enigzins op te houden maar moet uiteindelijk toch de handdoek in de ring werpen. Menno Kuus heeft echter problemen met de auto en moet de pits opzoeken.

Pim Hoekzema weet de laatste Landmacht SEAT te passeren en lijkt op weg naar de voorhoede, maar die twee werken prima samen en hebben dan al een gat geslagen van zo’n 8 seconden. Hoekzema krijgt te maken met versnellingsbakproblemen en kan niet verder naar voren komen. Sterker nog, wanneer hij Tom Coronel op de vierde plaats in zijn rug krijgt kan de wereldkampioen WTCC er vrijwel meteen langs.

De achterstand van Coronel op de twee aan de leiding is dan echter al te groot en hij heeft het beste van de banden dan wel gehad, zodat de stand niet meer wijzigt.

Sprintrace SEAT Cupra Cup,
Finaleraces, Circuit Park Zandvoort, zondag 29 oktober 2006

1. Sheila Verschuur, 12 ronden in 25.59.407
2. Addie van de Ven, op 2.097
3. Tom Coronel, op 5.875 (buiten mededinging)
4. Pim Hoekzema, op 12.832
5. Robert Heuser, op 21.703
6. Ronald Sarink, op 27.415
7. Pieter Christiaan van Oranje, op 34.129
8. Marcel Dekker, op 34.840
9. Bart van Raamsdonk, op 39.907
10. Arie Dekker, op 41.043
Partners
gt48.jpg
PartneroverzichtMcGregorRensport School ZandvoortRacen tegen KankerDaniel de Jong
Flash banner Clio Cup
Partners mogelijkheden
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright