Autosport iOS app
  • Homepage
  • Nieuwsarschief
  • Autosport kalender
  • Autosport markt
  • Hét nationale autosport archief
  • Columns
  • Partners
  • Contact

F3 Euro Serie: Eerste pole voor Nico Hülkenberg (upd)

den_hulk_site
Nico Hülkenberg op weg naar zijn eerste pole-position

Nico Hülkenberg zet zijn goede vorm voort. Na het winnen van de Masters op Zolder genoot de coureur uit Emmerich samen met zijn familie van een weekje vakantie op Fuerteventura en kan daardoor volop gemotiveerd beginnen aan de slotfase van het seizoen in de Formule 3 Euro Serie, waarin er nog acht wedstrijden op het programma staan. Voor de race van morgen verschafte de coureur van het Franse team ASM Formule 3 zich in ieder geval al een goede uitgangspositie, want hij veroverde zijn eerste pole-position in de serie. Op het 3,629 kilometer lange Sprintcircuit van de Nürburgring reed hij een snelste rondetijd van 1.22,911 minuten, waarmee hij zijn naaste rivaal in de titelstrijd, Sébastien Buemi, 0,397 seconden voorbleef.

Tekst: René de Boer
Foto's: Matthé IJzerman


yelmer_quali_nbr
Yelmer Buurman reed - met nieuwe motor - de zevende tijd

Piscopo sterk, Buurman tien plaatsen terug na motorwissel
Een sterke prestatie leverde op vrijdag aan het begin van de avond ook Edoardo Piscopo. Hij stond zelfs een tijdlang tweede, maar zag zijn snelste tijd uiteindelijk geschrapt worden, omdat hij die onder geel gezet had, wat in de Euro Serie nu eenmaal streng bestraft wordt. Zo kwam hij achter Buemi op de derde plaats terecht. Manor-coureur James Jakes kwalificeerde zich als vierde voor de leider in de tussenstand van het kampioenschap, de in Zwitserland wonende Fransman Romain Grosjean. Opmerkelijk was zeker ook de zesde tijd van de Russische rookie Sergei Afanasiev, verreweg zijn beste trainingsprestatie van het seizoen. Daarachter reed Yelmer Buurman de zevende trainingstijd, maar daaraan heeft de Ubbergenaar niet zo heel veel, omdat hij morgen sowieso tien plaatsen in de startopstelling wordt teruggezet. Zijn team moest namelijk de Mercedes-motor van zijn Formule 3-auto wisselen, nadat deze gisteren tijdens de F3-testdag op de Nürburgring defect raakte. “Het was dezelfde motor als op de Norisring, waar ik ook al een motorprobleem had”, verklaarde Buurman.

vw_1_site
Jonathan Summerton kwalificeerde zich met de VW-motor als dertiende

Götz achtste bij debuut VW-motor, veertiende plek Van der Zande
De Duitser Maxi Götz, die op de Nürburgring na lange tijd afwezigheid terugkeert in de Formule 3, kwalificeerde zich met de dit weekend debuterende Volkswagenmotor op de achtste plaats. Götz’ teamgenoot in het Italiaanse team RC Motorsport, de Amerikaan Jonathan Sumerton, reed de dertiende tijd, een plaats voor Renger van der Zande, de tweede Nederlander in het 25 auto’s tellende veld.

renger_1_site
Renger van der Zande reed naar de veertiende trainingstijd

Update 20.02 uur:
Niets zo veranderlijk als het weer, of als wedstrijdleidingen in de autosport. Nadat eerst bij diverse rijders de snelste trainingstijd was geschrapt omdat die onder geel gezet was, werd dat nu na ampel beraad weer teruggedraaid. Zo kreeg Edoardo Piscopo zijn tweede startplek voor de race van morgen terug en start Buemi als derde.
After Business Club 480
gt42.jpg
PartneroverzichtNissan
Flash banner Total Competition
Manor MP MotorsportVan Kalmthout AutoRace PlanetPartners mogelijkheden
Autosport RSS RSS Feed | Valid XHTML 1.0 Transitional W3C HTML Valid | © Fast Company - Autosport.nl • hét nationale autosport magazine op internet • Voorwaarden Autosport.nl Copyright